Viikon Kääk!-juorut: Povipommi Marika Fingerroosille ikävä vastoinkäyminen – ”Kyllä se on totta”

Marika Fingerroos
Mainos
Mainos päättyy

Marika Fingerroosin Instagram-tili on joutunut perättömän ilmiannon tai kaappauksen kohteeksi, ja kaikki Marikan sinne lataama sisältö on kadonnut.

– Kyllä se on totta, taas kerran Instagram teki tenän, ja jouduin luomaan uuden profiilin, Marika harmittelee.

Povipommin rintavarustus räjähdysvaarassa! Marika Fingerroosin bikinit meinaavat ratketa liitoksistaan: ”Woooow!”

Mainos
Mainos päättyy

Arman Alizad astuu Tuukka Temosen Pohjolan satoa -elokuvassa näyttelijän saappaisiin. Elokuvan pääpahiksena nähtävä Arman on lisännyt somekuvan leffalookistaan.

Jim Morrison, meet your god, Mehmed, kuvan yhteydessä lukee, eli ”Jim Morrison, kohtaa jumalasi, Mehmed.”

Arman Alizadin lapsuuden maisema rapistuu – tässä ovat palkitun tv-persoonan suosikkipaikat Espoossa

Suomen kauneimmaksi mummoksikin tituleerattu näyttelijä Helena Lindgren bongattiin Helsingin Kaartinkaupungista.

Helena Lindgren

– Helena oli ostanut aurinkopäivän kunniaksi itselleen pirtelön. Rouva nautti herkullisen juoman muutamalla topakalla imaisulla, Helsingistä hihitellään.

Mainos
Mainos päättyy

Suomen kaunein isoäiti?! Helena Lindgren käänsi katseita kireissä nahkahousuissa – kuva!

Nicolas

Ravintoloitsija Nicolas Thieulon on avannut kesäkauden skootterinsa selässä.

– Nicolas huristelee kuin tuulispää Vespallaan pitkin Ullanlinnan katuja Helsingissä, kokista kerrotaan. Keittiösankari omistaa tunnetun Basbas-ravintolan Helsingissä.

Nicholas
Tuure Boelius

Tuure Boelius pyyhälsi viime viikon tiistaina Helsingin Cafe Esplanadiin sisään kännykkä korvalla. Puhelun päätyttyä Tuure istui pöydän ääressä rennon rauhallisesti

Mainos
Mainos päättyy

kännykkäänsä pitkillä, vihreillä kynsillään näpytellen.

– Lähtiessään Tuure kiitteli aika äänekkäästi kahvilan henkilökuntaa ja käveli reippaana Kauppatorin suuntaan, kännykkä taas korvalla, kahvilasta kerrotaan.

Matti Vanhanen

Öky-Mersu joutui talviunille! Tuure Boelius, 20, menetti ajokorttinsa: "En ole käyttänyt julkisia vuosiin, enkä aio käyttää nytkään"

Valtiovarainministeri Matti Vanhanen on remonttipuuhissa Nurmijärvellä, sillä ministeri ilmoitti paikallisessa Facebookin Roskalava -ryhmässä, että remonttihommista olisi jäänyt yli rakennusmateriaalia.

Michael Majalahti

– Toistakymmentä kipsilevyä ja tuulensuojalevyä noudettavissa, Vanhanen huhuili.

Suomella on nyt Matti kukkarolla - muistatko Vanhasen Seiska-kohut ja naisseikkailut? Tanja Karpela -romanssi, seksisuhde blondi-Kaarinaan, Susan Ruusunen...

Andy McCoy

Joogaohjaaja Kylli Kukk on löytänyt rakkauden showpainija Michael ”StarBuck” Majalahden kanssa. Kylli hehkutti Instagramissa ihanaa vappuaan ja poseerasi yhteiskuvassa showpainijan kanssa. Myös StarBuck on julkaissut lukuisia rakkaudentäyteisiä yhteiskuvia pariskunnasta.

Michael Majalahti, 45, on rock-tähti, näyttelijä ja huippu-urheilija: ”Olen supertähti Japanissa!” – ”Yleisö huomioi kuin Muhammad Alin!”

Andy McCoy valmistelee parhaillaan uutta taidenäyttelyä. Sofia Zidan kanssa toteutettu Maalatut hatut -näyttely on esillä Galeria Ars Longassa toukokuun lopun ajan Helsingissä. Lisäksi Andy on viettänyt aikaa levytysstudiolla tehden uutta albumia. Andyn huumekäräjät istutaan kesäkuun alussa.

Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan