Stefan Thermanin rakennusprojekti Levillä etenee jälleen – kymmenien miljoonien ökykylän rakentaminen alkaa pian!

Kohuliikemies Stefan ”Stefu” Thermanin, 34, asuntohanke Levillä näyttää etenevän jälleen.
Stefu tuuletti sosiaalisessa mediassa tämän viikon alussa, kuinka lähes kolme vuotta suunniteltu projekti etenee vihdoin viimein hitaasti mutta varmasti.
Tyytyväisen oloinen Stefu jakoi runsaasti kuvia ja videoita julkisen Instagram-tilinsä videotarinassa.
Videoista selvisi, että projektin myötä niin sanotuista erillismökeistä on luovuttu ja mökkien tilalle tulee nousemaan luksusluokan taloja, joissa on kussakin ilmeisesti useita asuntoja.
Stefan Thermanin miljoonaprojekti etenee – kohut eivät hidasta mökkikylähanketta!
Seiskan aktiivisesti seuraama luksusasuntoprojekti on ollut Stefanilla ja hänen takanaan olevilla rahoittajilla jo vuosia työn alla.
Kittilän kunta on puoltanut projektia byrokratian hampaissa alusta asti sen tuomien työpaikkojen ja kasvavan majoituskapasiteetin takia. Levillä ei ole aiemmin ollut vastaavaa luksusmökkikylää, joten projekti on otettu ilolla vastaan myös paikallisten yrittäjien keskuudessa.
Mökkien yksityiskohdista tarkkoja ohjeita! Tänne nousee Stefan Thermanin miljoonaprojekti – kuvat!
Stefun jakamista videoista selviää, että liikemies ja kumppanit ovat nimenneet mökkikylän asuintalot maskuliinisesti.
Toisen työnimi on Levi Titanium Cabins ja toisen Levi Titanium Lodge. Levin etelärinteen välittömään läheisyyteen valmistuvien asuinrakennuksien yksityiskohdat ovat tarkkaan suunniteltuja ja loppuun asti hiottuja.
Asuinrakennuksien julkisivu materiaalina tullaan käyttämään puuta ja luonnonkiveä. Värisävyt tulevat olemaan hillityt ja tumman sävyiset. Talot tulevat olemaan yksi ja kaksi kerroksisia.
Stefan Therman sekoili Levillä – liikemies riehui aseen kanssa!
Stefu ja kumppanit hakivat projektiin aikoinaan asemakaavamuutosta Kittilän kunnalta, joka puolsi asiaa.
Seiskan haltuun saamista virallista papereista selviää, että asemakaavamuutos ja laajennus tulee Stefun omistamille maille Levin etelärinteen luona.
Seiskan tietojen mukaan projektin arvo on kymmeniä miljoonia euroja.
Stefu käynnisti massiivisen poliisioperaation – lateli tappouhkauksia Reino-tossut jalassa
Stefu kommentoi projektia viimeksi Seiskalle joulukuussa 2020. Silloin mies uumoili, että luksusasumukset olisivat valmiit vuonna 2022.
Seiska ei tällä kertaa tavoittanut Stefua kommentoimaan projektin etenemistä yrityksistä huolimatta.
Ohhoh! Stefan Therman myy Levin luksusmökkinsä: hinta yli 1,5 miljoonaa euroa