Sirpa Selänne palasi Suomeen - ikuisti oudon aamupalan

Sirpa Selänne palasi Suomeen - ikuisti oudon aamupalan

Sirpa on onneissaan palattuaan koto-Suomeen.

Mainos
Mainos päättyy

Ex-kohukiekkoilija Teemu Selänteen Sirpa-vaimo on saapunut Suomeen.

Katso Seiskan koirakaverit -sarjan 3. jakso, jossa vieraana Elena Vikström ja Bambi-koira:

Rouva on jakanut Instagram-tarinoissaan Suomi-ilakointia.

- Ihana Suomi, Sirpa hehkuttaa kuvaten pihalla komeilevaa uima-allasta ja idyllistä järvimaisemaa.

Mainos
Mainos päättyy

Altaan vesi näyttää melko samealta, mutta siihen on luonnollinen selitys.

- Uima-altaan vesi vasta laitettu niin ei kirkas vielä, Sirpa kertoo mahdollisille ihmettelijöille.

Sirpa Selänne hörppi proseccoa ja kommunikoi eläinten kanssa: "Mä puhun niille..."

Eräs asia Sirpan tarinoissa kuitenkin kohottaa kulmakarvoja - nimittäin hänen astetta erikoisempi aamiainen. Rouva näyttää nauttineen aamupalaksi lämpimän ruuan kaikkine lisukkeineen.

- Mun aamupala!! Maksalaatikkoa puolukka hillolla ja ruisleipää edam juustolla ja tietty kaffet! Sirpa kertoo aamiaiskuvan yhteydessä.

Nyt on siirappista! Sirpa Selänne julkaisi poikansa kihlajaisvideon

Mainos
Mainos päättyy

Ilmeisesti myös Teemu matkannut rouvansa kanssa kotikonnuille nauttimaan maksalaatikkoaamiaisista ja uima-altaista. 

Sirpa nimittäin julkaisi yksityisellä Instagram-sivullaan vanhan kuvan, jossa Teemu pitelee sylissä vastasyntynyttä.

- Osallistutaan tänään Teemun kanssa Lastenklinikan 30-vuotisen taipaleen kunniaksi järjestetylle mielenkiintoiselle aamuseminaarille, Sirpa kertoo kuvatekstissä.

Teemu itse ei tosin ole vielä ehtinyt hehkuttaa koto-Suomea laisinkaan. Hän on Instagram-tarinoissaan jakanut pelkkiä golfkuvia.

Sirpa Selänne, 53, tunteellisena lastensa vanhenemisesta: "Näitä saa vielä hoitaa"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan