Sirpa Selänne hörppi proseccoa ja kommunikoi eläinten kanssa: "Mä puhun niille..."

Sirpa Selänne löysi yhteyden delfiinien kanssa.
Ex-kohukiekkoilija Teemu Selänteen, 52, Sirpa-vaimo, 53, jakaa sosiaalisessa mediassa paljon materiaalia iloisesta ajasta läheistensä kanssa.
Katso Seiskan koirakaverit -sarjan 2. jakso, jossa vieraana Pekka Pouta ja Sini-koira:
Viikonloppuna Sirpa on ollut perheen ja ystäviensä kesken veneilemässä. Laivaretki on muuttunut melkoiseksi safariksi, kun lukuisia delfiinejä on noussut pintaan uimaan kilpaa paatin kanssa.
Sirpa julkaisi huimasta tapahtumasta runsaasti videoita yksityisen Instagram-sivunsa tarinaosioihin.
- Hauska sunnuntai delfiinien kanssa, Sirpa on kirjoittanut videon yhteyteen.
Sirpa Selänne shoppaili maailman kalleimmassa ruokakaupassa - hengästyttävät hinnat!

Tummasta vesimassasta nousee useita delfiinien selkäeviä pintaan. Sirpa ja kumppanit ovat suorastaan haltioissaan älykkäiden vesieläinten läsnäolosta.
Paatissa kuitenkin tuulee, joten Sirpan selostuksesta videolla on vaikea saada selvää.
- Mä puhun niille... cheers... prosecco, Sirpa puhelee kädessään lasi kuohuvaa.
Hän myös yrittää kutsua delfiinejä useita kertoja.
- Olette niin kauniita. Tule tänne, tule!
- Oletko meidän kaveri, oletko? Tule takaisin! Moi, kulta, moi, mitä kuuluu? Oletpa söpö. Onko hän tapellut, kun hänellä on arpia, Sirpa pohdiskelee ääneen.
- Olette tosi söpöjä, niin nättejä, hän sitten lässyttää.
Sirpa Selänne paljastaa iloisen perheuutisen!
Jutteleminen on ilmeisesti delfiinien mieleen.
- Äiti, hän sanoi, että ne tykkäävät, kun huudat tuolla tavalla, videota kuvannut poika huudahtaa englanniksi.
- Delfiinit rakastavat, kun huudan, Sirpa on myös kirjoittanut vapaasti suomennettuna.
Sirpa Selänne, 53, tunteellisena lastensa vanhenemisesta: "Näitä saa vielä hoitaa"
