
Laulaja Petra Gargano iloitsee peppuselfieissä: "Treeni alkaa näkyä"
Tiktak-tyttöbändissä 2000-luvun alussa vaikuttanut laulaja Petra Gargano, 37, iloitsee saavutuksistaan somessa.
Laulaja Petra Gargano kertoi jo viime vuoden puolella kyykkäysprojektistaan, jota hän on jatkanut määrätietoisesti. Nyt Petra julkaisikin kolmen kuvan somepäivityksen, jonka otokset hän on ottanut peilin kautta. Laulaja hymyilee kuvissa iloisesti ja fiilistelee saavutuksiaan.
- Treeni alkaa näkyä myös kropassa!!! Ei mua haittaa!! hän kirjoittaa Intagramissa.
Petra myös selventää, että hän ei ole treenannut ulkoisista syistä.
- Mä en treenaa ulkonäön takia, vaan siks et olisin vahvempi, kestävämpi, nopeampi ja ennen kaikkea siks et voisin henkisesti paremmin… silti ihan kiva myös nähdä omin silmin, miten kova työ myös näkyy vahvempana kehona, Petra kertoo sydämen kanssa.
Petra Gargano jakoi yllättävän neuvon lapsiperheille
Katso kaikki kuvat klikkaamalla oletuskuvan oikealla puolella olevaa nuolta.
Monet yhtyivät kommenttiosiossa iloitsemaan Petran saavutuksista hänen kanssaan tuliemojien ja sydämien kanssa.
- Joo se henkinen hyvinvointi, stressi purkaantuu ja mulla auttaa myös fyysisistä vammoista johtuviin kipuihin ja nii ADHD:n aiheuttamaa levottomuutta voi purkaa myös, kirjoitti yksi.
- Petra on pop, tuo hymy ja iloisuus mitä jaat piristää kyllä aina, fiilisteli toinen lukuisten sydämien kanssa.
- Todella upea Wonder Woman, ihasteli kolmas.
Petra on naimisissa rumpali Mauro Garganon kanssa. Pariskunnalla on kaksi lasta.
Nyt on kummaa! Tiktakin Petra aiheutti hämmennystä lentokentän turvatarkastuksessa