Katso logo

Jenni Poikelus ja Köpi Kallio: Yllätysuutinen!

Jenni Poikelus Köpi Kallio
Jenni Poikelus Köpi Kallio

Jenni Poikelus ja Köpi Kallio nähdään pian yhdessä julkisesti.

Mainos
Mainos päättyy

Uusi viihdeohjelma Kopla alkaa STAR Channel -kanavalla helmikuussa 2026. Ohjelmaa juontaa Ville “Viki” Eerikkilä. Joukkueiden kapteeneina toisistaan mittaa ottavat Jenni Poikelus ja Juuso “Köpi” Kallio.

Video: Jenni Poikelus pohtii elämän tarkoitusta:

Ohjelmassa vakikapteenit ja joka jaksossa vaihtuvat julkisuudesta tunnetut henkilöt kilpailevat yhdessä hullunkuristen tehtävien parissa. 

Kahdeksassa jaksossa kapteenien sohville pelaamaan istuvat muun muassa Niina Lahtinen, Joonas Nordman, Elias Salonen ja Mimosa Willamo

Mainos
Mainos päättyy

Ohjelma perustuu NBCUniversalin Hollywood Game Night -formaattiin. Alkuperäisen version juonsi Jane Lynch. Hän voitti kahdesti Primetime Emmy -palkinnon parhaan reality-kisan juontajan kategoriassa. Ohjelmaformaattia on tuotettu eri puolilla maailmaa. 

KOPLA, Jenni “Jenspa” Poikelus, Viki Eerikkilä ja Juuso “Köpi” Kallio.
Kopla alkaa helmikuussa tv:ssä.

Romanssihuhut

Jenni Poikelus ja Köpi Kallio ovat aiemmin työskenneet yhdessä YleX:llä. He ovat olleet jo pitkään sitkeiden romanssihuhujen kohteena, mutta kumpikaan ei ole halunnut puhua yksityiselämästään julkisesti.

Syksyllä tiedotettiin, ettei Jenni jatka enää Ylen Hengaillaan-ohjelman juontajana, vaan hänen tilallaan tammikuussa aloittaa Mervi Kallio. Masked Singer Suomen etsivänä Jenni hauskuutti myös tänä syksynä.

Kopla alkaa STAR Channel -kanavalla helmikuussa 2026. Jaksot katsottavissa myös Disney+:ssa.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan