Hurja kuvasarja Raimo Summasen rajusta pahoinpitelystä: hakkasi maassa makaavaa miestä – kuvat!
Seiska uutisoi viime viikolla kiekkolegenda Raimo Summasen pimeästä hetkestä baari-illan jälkeen. Useiden silminnäkijöiden mukaan entinen NHL-ammattilainen hyökkäsi äkkiarvaamatta sivullisen ohikulkijan kimppuun Helsingissä strippibaari Alcatraz Clubin edustalla.
– Summanen löi kaverin katuun ja antoi maassa makaavalle uhrille vielä yli kymmenen nyrkiniskua. Tilanne päättyi siihen, kun ohikulkija meni repimään Summasen pois tilanteesta, Seiskalle kerrotaan.
KATSO: Kohuvideo julki: Näin Raimo Summanen hakkasi viattoman ohikulkijan, 13 nyrkiniskua – katso!
Summanen vaikutti olleen raivon vallassa. Hän ei rauhoittunut vaan jahtasi uhriaan jalkakäytävällä vielä tovin nyrkit pystyssä.
Häkeltynyt uhri huuteli selvästi peloissaan, että sivullisten tulisi soittaa poliisi paikalle.
Tapahtumapaikalle kerääntyneet silminnäkijät ihmettelivät jääkiekkolegendan käytöstä.
LUE: Näin Raimo Summasen raju pahoinpitely eteni – kaikki alkoi strippibaarista: ”V**tu anna tulla!”
– Uskomatonta, että joku voi käyttäytyä noin. Hänellä oli oikea sellainen "hullun kiilto silmissä", ihmiset päivittelevät Seiskalle.
Seiskan tietojen mukaan poliisi tutkii pahoinpitelyä.