Sunny Car Center -miljoonat kateissa – Markku Ritaluomalla huima ökykoti Floridassa!

Markku Ritaluoma osti talon Floridasta.
Mainos
Mainos päättyy

Kohutun Sunny Car Centerin konkurssipesä hakee lähes 6,2 miljoonaa autokaupan puuhamieheltä Markku Ritaluomalta, 63. Haasteen mukaan Ritaluoma siirsi ylivelkaisesta yhtiöstä varoja tahallaan tai huolimattomuudesta yhtiön ja konkurssipesän ulottumattomiin.

Kohuliikemies Ritaluoma myi ökytalonsa: kaikki kuvat 6 millin kodista!

Ritaluoma osallistui oikeudenkäyntiin videoyhteyden välityksellä.
Ritaluoma osallistui oikeudenkäyntiin videoyhteyden välityksellä.

Ritaluoma osallistui viime torstaina Kanta-Hämeen käräjäoikeuden istuntoon videopuhelun välityksellä Floridasta, minne hän muutti äkillisesti vuonna 2014.
Ruskettunut ja hyvinvoiva Ritaluoma oli asianajajansa mukaan ”kovin väsynyt”. Väsymys voi johtua aktiivisesta elämäntavasta Floridan auringon alla, mistä Ritaluoma on Seiskan tietojen mukaan löytänyt jälleen uuden kodin, tällä kertaa aivan Atlantin rannalta.

Sunny Car Center -liikemies Markku Ritaluoman ulosottokierre syvenee – myi kotinsa, jätti mätkyt maksamatta!

Mainos
Mainos päättyy

Ritaluoman ylellinen elämäntyyli on siis säilynyt, vaikka Suomessa häntä vaaditaan tilille vahingonkorvauksista ja petoksista.

Sunny Car Center -liikemies Markku Ritaluoman hulppea koti Espoossa myytiin: hinta 1,1 miljoonaa euroa – kuva talosta!

Viralliset amerikkalaisdokumentit paljastavat, että Ritaluoma on tammikuun puolivälissä muuttanut sekä oman että Sunny Trading USA -yhtiönsä osoitteen hulppeaan kattohuoneistoon Floridan itärannikolle.

torstaina ilmestyneestä Seiskasta

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan