Tuorein Seiska paljasti, ettei koronapandemiasta huolimatta ulkomaille matkustanut julkkiskaunotar Martina Aitolehti, 38, ollut Dubaissa pelkkiä työasioita hoitamassa, vaan kyseessä oli perinteinen ja salainen lemmenloma.
– Martina on Dubaissa ruotsalaismiljonäärin kanssa, Seiskan luotettavat lähteet kertovat.
– Kyseinen herrasmies asuu Tukholmassa ja on ilmeisesti turkkilaistaustainen. Martina kutsuu häntä etunimen ensimmäisen kirjaimen mukaisesti Herra B:ksi.
Lue lisää: Salainen lemmenloma! Marttina Aitolehti ja ruotsalaismiljonääri ökyilivät Dubaissa!
”Siinä teille tutkittavaa”
Maanantaina Martina lensi Dubaista Lontoon kautta Helsinkiin. Ennen koneeseen nousua hän päivitti Instagramiin kuvan, jossa vihjaili viikon olleen romantiikan täyteinen.
– Takana täydellinen viikko täynnä rakkautta, naurua ja hyviä keskusteluja. Kiitos elämä, Martina fiilisteli.
Seiska sai Martinan mystisestä herra B:stä vihiä ensimmäisen kerran jo elokuun lopussa.
Meille on tullut vinkkejä, että sinulla on miljonäärimies Ruotsissa, pitääkö paikkaansa?
– Siinä teille tutkittavaa, Martina viestitti toimittajalle ja laittoi perään silmää iskevän hymiön.