Seiska uutisoi toukokuussa siitä, että seurapiirikaunotar Sofia Belorf muutti pois hänen ja ex-poikaystävänsä Stefan "Stefu" Thermanin yhteisestä kodista. Samoihin aikoihin Seiska sai otettua raivopäisestä Stefusta kuvia, kun tämä joutui verisenä poliisin kiinniottamaksi.
Seiska tapasi eilen tiistaina (14.6.) Sofian tämän Sofian salaisuudet -sarjan toisen tuotantokauden alkamisen tiimoilta. Sofia kommentoi hänen ja Stefun välejä Seiskalle.
- Meillä on varsin hyvät välit. Juuri tänään tuossa aamulla laitoin hänelle syntymäpäiväonnittelut. Emme ole missään välirikossa, hän avaa.

Stefu täytti eilen tiistaina (14.6.) 35 vuotta. Seiska uutisoi jo aiemmin tänään siitä, että Sofian ex-mies oli tilittänyt kuluneesta vuodesta ja syntymäpäivästään sosiaalisessa mediassa.
- Kiitos kaikille onnitteluista! Oli elämäni paskin vuosi ja paskimmat syntymäpäivät koskaan! Toivotaan parempia tulevia vuosia jos niitä siunautuu, hän tilitti.
Lue myös: Stefan Therman läväytti julki katkeran tilityksen
Katso video: Sofia muutti pois hänen ja Stefun yhteisestä kodista