fbq
Märtha Louise ja Durek.

Kohuprinsessa syyttää rasismista! Norjalaiset kieltäytyivät kääntämästä Märtha Louisen Durek-rakkaan kirjaa!

Norjan prinsessa Märtha Louise, 48, ja šamaani Durek Verret, 45, juhlivat toukokuussa seurustelunsa yksivuotispäivää erillään toisistaan.

Durek elää koronakaranteenissa New Yorkissa ja prinsessa Norjassa.

Väkivaltaa ja alistamista! Prinsessa Märtha Louisen Durek-rakkaan ex-mieheltä rajuja syytöksiä – kohušamaani yritti vaientaa!

Märtha Louise syytti ystäviään ja norjalaisia rasisteiksi, kun nämä kyseenalaistivat Durekin menneisyyden.
Märtha Louise syytti ystäviään ja norjalaisia rasisteiksi, kun nämä kyseenalaistivat Durekin menneisyyden.

Kesäkuussa prinsessa suivaantui kaikille ja veti somessa esiin rasismikortin. Ratkaisu kohahdutti, koska syytökset eivät liittyneet mitenkään Durekin ihonväriin, vaan väkivaltaan, rahasotkuihin ja puoskarointiin.

Eroottiset rantaleikit! Kohuprinsessa Märtha Louisen estot karisivat Havaijilla – kuvat!

Durek esittelee muun muassa uudessa kirjassaan kyseenalaisia parannuskeinoja syöpään. Norjalaiset kieltäytyivät kääntämästä sitä kielelleen.

– En kestä katsoa, kuinka ihmiset paskovat Durekin niskaan. Ystävänikin olettavat, että hän valehtelee kaikesta. He sanovat häntä pahaksi, koska hän on niin kiltti, Märtha kirjoitti Instagramissa.