Tonnin stiflat! Sofia Belórfille uudet ökykengät

Sofian luksuskenkäkokoelma kasvaa kasvamistaan.
Seurapiirikaunotar Sofia Bélorfin, 35, ei maailmalla matkatessaan tarvitse peittää jalkojaan rahvaanomaisiin skeittisämpylöihin.
Arkistovideo: Sofia Belórfin rakas edelleen naimisissa
Julkkiskaunotar esittelee tuoreita kenkähankintojaan Instagraminsa tarinat-osiossa. Kuvassa näkyy kolme paria kenkiä, ja ne kaikki ovat melkoisen arvokkaita.
Kuvan alareunassa on nähtävissä Louis Vuitton -merkkiset, siniset Lagoon -lenkkarit, joiden hinta on merkin omassa verkkokaupassa huimat 790 euroa.
Sofian julkaisemassa kuvassa näkyvät myös harvinaisemmat, japanilaistaiteilija Takashi Murakamin yhteistyössä Louis Vuittonin kanssa suunnittelemat lenkkarit. Kenkien arvo on varovaisestikin arvioituna niin korkea, että Sofia voi aivan hyvällä omalla tunnolla vihellellä Tuomari Nurmion Tonnin stifloja niillä kävellessään.
Kolmannessa kuvassa näkyvä pari menee sekin ökykenkä-kategoriaan. Niin ikään Louis Vuittonin pinkit LV Trainer Sneakerit vaativat nekin yli tonnin riihikuivaa vaihtaakseen omistajaa, mikäli ne ostaa upouutena Vuittonin verkkokaupasta.
Ökytuotteet arkipäivää
Luksuksentäyteinen elämä on Sofialle tuttua. Viime ajat amerikkalaisen rillimiljonäärin seurassa viihtynyt Sofia on tottunut elämään luksuksen ympäröimänä.
Sofian exiin kuuluvat muun muassa miljoonaperijä Stefu Therman sekä Katiska-vyyhdin päätekijänä tuomittu Niko Ranta-aho.