Teloitus Hondurasissa: Teuvo Hakkaraisen baari-ilta sai karmaisevan lopun – mies ammuttiin oven eteen

Teuvo Hakkarainen
Mainos
Mainos päättyy

Kun Euroopan parlamentti sulki syksyllä ovensa koronan vuoksi, perussuomalaisten euroedustaja Teuvo Hakkarainen muutti San Pedro Sulan kaupunkiin Hondurasiin.

Muuta kukausi sitten 61 täyttäneen Teuvon uusi asuinpaikka herätti ihmetystä, sillä Honduras on yksi maailman väkivaltaisimmista maista ja San Pedro Sula sen väkivaltaisin kaupunki. Maailman murhapääkaupungiksi kutsuttu alue on auringonlaskun jälkeen huumekauppiaiden ja jengiläisten hallinnassa.

Tuorein Seiska paljastaa, että osansa kaupungin väkivaltaisuuksista sai kokea myös Teuvo, joka joutui kolmisen viikkoa sitten rajun väkivallanteon uhriksi. Häntä puukotettiin rajun riidan päätteeksi vatsaan.

Teuvo Hakkaraista puukotettiin vatsaan riidan päätteeksi: kiidätettiin sairaalaan – ase upposi kahvaa myöten!

Mainos
Mainos päättyy

Teuvo kertoo myös nähneensä välillä ruumiita kaduilla, koska huumejengiläisten teloitustyyppiset murhat ovat kaupungissa arkipäivää. Kerran Teuvon baari-ilta päättyi laukauksiin.

– Oltiin kavereiden kanssa baarissa, kun pihalta kuului ampumista. Mies oli ammuttu ihan siihen oven eteen.

Teuvo kertoo, ettei Hondurasissa tavata hakea ruumiita kaduilta, ennen kuin lääkäri on käynyt tutkimassa vainajan. Ruumiit saattavat lojua kaduilla pitkiäkin aikoja. Todisteeksi sanoilleen Teuvo lähettää reportterille tapahtumapaikalta ottamiaan karmaisevia kuvia.

Myös koko teränsä pituudelta Teuvon vatsaan upotetusta puukosta löytyy mepin mukaan kuva.

– Sitä en ilkeä lähettää sinulle, kun siinä näkyy mun munat, sairaalasta kotiutunut Teuvo hekottelee.

Sairaalaan kiidätetty Teuvo Hakkarainen avoimena järkyttävistä kivuistaan: ”Luulin, että kuolen siihen”

Arkistovideo: Teuvo Hakkarainen kertoo aikeistaan muuttaa Keski-Amerikkaan

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan