Sauli Koskinen palasi koulun penkille - yllättävä uravalinta!

Mediapersoona Sauli Koskinen, 37, paljasti somessa palavaansa koulun penkille.
Sauli kertoi eilen keskiviikkona (13.4.) Instagramin 24 tuntia näkyvissä tarinoissaan, että on aloittanut opiskelut. BB-voittajasta kuoriutuu eräopas.
- Mulla oli siis tänään ensimmäinen koulupäivä täällä Hyvinkäällä. Mä lähdin opiskelemaan eräoppaaksi tonne Hyriaan luontoalan ammattitutkintoa. Ja oli kyllä ihan super kivaa, Sauli kertoo.
Maalaishenkisyys herätti miehessä myös muistoja. Sauli osallistui Farmi Suomi -ohjelmaan viime vuonna, ja nappasikin hienosti kisassa kolmannen sijan Timo Lavikaisen viedessä täyspotin.
- Luokkahuone on mikäs muukaan kuin torpparintupa. Tulee kummasti muistot mieleen...
Sauli nousi julkisuuteen voitettuaan Big Brotherin kolmannen tuotantokauden vuonna 2007. Tosi-tv-tähti eteni Farmi Suomen finaaliin ohjelman toisella tuotantokaudella, ja voitti Dancing on Ice -luistelukilvan vuonna 2013. Hän on myös kilpaillut Selviytyjät Suomessa, sarjan kolmannella kaudella. Viimeisimpänä Sauli esiintyi Kuutamolla-ohjelmassa kertoilemassa valheita ja totuuksia.
Urheilullinen Sauli on opiskellut myös personal traineriksi.