Salatut elämät -tähti Hanna Kinnusesta tuli jumppapirkko: Treenaan viisi kertaa viikossa

Hanna Kinnunen
Mainos
Mainos päättyy

Salatut elämät -näyttelijä Hanna Kinnunen, 41, on jakanut sosiaalisen median seuraajilleen omaa matkaansa elämänmuutoksen parissa. Radiojuontaja aloitti yli vuosi sitten prosessin oman hyvinvointinsa parantamiseksi.

– Nykyään käyn kolmesta viiteen kertaan viikossa voimatreeneissä. Lisäksi meillä on jumppakavereista koostuva naisryhmä Jumppapirkot, jotka kokoontuvat sunnuntaisin ja jossa vedämme vuorotellen treenejä. Lisäksi käyn lenkkeilemässä.

– Tammikuun alussa aloitin joogahaasteen, jossa harjoittelen usean kerran viikossa joogaa. Harjoittelussa on mukana myös meditointia. Minulla on liikkumisen kanssa tällä hetkellä tosi hyvä vire päällä, näyttelijä iloitsee.

Liikunta merkitsee näyttelijälle omaa aikaa.  – Laitan puhelimen kiinni, ja kuuntelen musiikkia. En vastaa puhelimeen tai varsinkaan roiku somessa.
Liikunta merkitsee näyttelijälle omaa aikaa.  – Laitan puhelimen kiinni, ja kuuntelen musiikkia. En vastaa puhelimeen tai varsinkaan roiku somessa.

Mikä muodonmuutos! Salatut elämät -tähti Hanna Kinnunen julkaisi kuvaparin laihtumisestaan - tässä on treenin tulos

Mainos
Mainos päättyy

Liikunta tuo radiossa ja televisiossa työskentelevälle Hannalle paljon hyvää oloa.

– Se on se pääpointti, että saisin siitä lisää virtaa, sillä arkeni on aika vaativaa. Olen todella fiiliksissä erityisesti treenaamisesta.

Hanna Kinnunen eläytyi rooliinsa - sai järkyttäviä mustelmia poliisien käsittelyssä: "Rimpuilin niin kauheasti"

Esimerkiksi toissa sunnuntaina Hanna lähti aamupalan jälkeen 45 minuutin lenkille, ja teki vielä illalla kahvakuulatreenin.

– Eikä se tunnu siltä, että olisin koko ajan lenkkitossut jalassa. Osan treeneistä aikataulutan niin, että ne tulee varmasti tehtyä joka viikko, mutta osan teen ihan fiiliksen mukaan. Vaikka olisi kiire, niin kyllä se aika kalenterista löytyy, kun sen vain varaa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan