Paparazzikuvat! Vain elämää -tähti aiheutti pahennusta kävelykadulla - Stig sai ihmiset nyrpistelemään neniään

Seiskan paparazzi bongasi maineikkaan suomalaismuusikon Helsingin keskustasta. Räppäri Stig eli Pasi Siitonen nautiskeli kevätauringon säteistä Iso-Roobertinkadulla.
Yhtäkkiä Stig pujotti suuhunsa tupakan, ja sytytti sen muina miehinä. Muusikon tervapötkylä kärysi, mutta räppärin tunnelmaa se ei haitannut.
Vain elämää -tähti Stig sai apua ammattilaiselta ongelmaan: Katsoin aina väärään suuntaan!

Stigillä oli sen verran hauskaa kavereittensa kanssa turistessa, ettei muusikko huomannut ollenkaan, että tupakointi aiheutti pahennusta vilkkaalla kävelykadulla.
Keskellä katua tuprutelleen räppärin ohi nimittäin purjehti useampikin harmistuneen näköinen rouvashenkilö nenäänsä nyrpistellen.
Räppäri oli helppo tunnistaa Helsingin vilinästä tuuheiden viiksiensä ja imagoaan noudattelevien aurinkolasien ansiosta.
Stig on paljastanut Seiskalle hyödyntävänsä toisinaan hassua keinoa välttääkseeni huomion herättamistä julkisilla paikoilla.
Vain elämää -tähti Stig, 42, paljasti kihlausuutisen: Kesähäät tulossa!
Yleensähän "tavikset" naamioituvat tekoviiksillä ja silmälaseilla, mutta artisti toimii tässä päinvastoin.
- Kun mulla on pidempi loma, niin ajan yleensä viikseni pois ja käytän erilaisia silmälaseja, jotta minua ei tunnistettaisi, Stig paljasti Seiskalle vuonna 2020.
Tämä hauska keino ei ole kuitenkaan aina toiminut niin moitteettomasti.
- Ulkomaanmatkalle kun oltiin lähdössä, niin ensimmäisiä fanikuvia tultiin ottamaan jo Helsinki-Vantaan lentokentällä, Stig naurahti.