Outo välikohtaus Kesärannassa! Sanna Marin kielsi bileremmiä somettamasta – julkkiksilla radiohiljaisuus

Sanna Marin
Mainos
Mainos päättyy

Pääministeri Sanna Marinin (sd.), 35, toissa sunnuntaina virka-asunnollaan Kesärannassa järjestämästä tapaamisesta musiikkialan edustajien kanssa paljastui myöhemmin mielenkiintoinen seikka: Iltalehti kertoi osan vieraista jääneen virallisen tilaisuuden jälkeen Kesärantaan saunottelemaan.

Seiskan saamien tietojen mukaan toissa sunnuntain saunottelun lisäksi Kesärannassa on pidetty hauskaa kesästä lähtien.

Sanna Marinin salatut julkkisjuhlat paljastuivat: villejä bileitä ja saunajatkoja Kesärannassa!

Pääministerin virka-asunto Kesäranta on vuonna 1873 valmistunut huvila Helsingin Meilahdessa. Kokonaisuuteen kuuluu myös rantasauna.
Pääministerin virka-asunto Kesäranta on vuonna 1873 valmistunut huvila Helsingin Meilahdessa. Kokonaisuuteen kuuluu myös rantasauna.

Väitteet ovat kovia, mutta ne ovat tulleet kulttuurialan sisältä. Vinkkaajien mukaan pääministerin väitetyissä Kesäranta-bileissä onkin ollut osallisena pitkälti samoja nimiä, jotka olivat saaneet kutsun toissa sunnuntain viralliseen kulttuuritapaamiseen.

Mainos
Mainos päättyy

Sanna Marinin bileremmi koostuu useista julkkiksista – viihtyvät usein jatkoilla pääministerin virka-asunnolla Kesärannassa

Yksi Seiskaan yhteyden ottanut vinkkaaja kertoo mielenkiintoista tietoa eräistä Kesäranta-jatkoista perjantaina 24. syyskuuta. Tuolloin pääministeri oli aiemmin illalla nähty Benjamin Peltosen keikalla Tavastialla.

Sanna Marin on saanut mainetta juhlijana jo aiemmin. Kuukausiliitteen henkilökuvassa paljastettiin, että hän oli opiskeluaikoinaan bileministeri.
Sanna Marin on saanut mainetta juhlijana jo aiemmin. Kuukausiliitteen henkilökuvassa paljastettiin, että hän oli opiskeluaikoinaan bileministeri.

– Sanna oli keikalla silminnähden juhlatuulella, ja Tavastian jälkeen jatkot järjestettiin Kesärannassa. Paikalla oli niin runsaasti porukkaa, että on ihme, ettei tästä ole vuotanut mitään jo aiemmin julkisuuteen, Seiskalle kerrotaan.

– Sanna havahtui jossain vaiheessa iltaa väenpaljouteen ja taisi jotenkin vähän säikähtääkin sitä väkimäärää.

Sanna Marin bongaili julkkiksia Kallion trendikuppiloista – pääministeri jakeli jatkokutsuja Helsingin kesäilloissa

Sannan hyvä ystävä, kansanedustaja Ilmari Nurminen, on ollut mukana pääministerin juhlissa.
Sannan hyvä ystävä, kansanedustaja Ilmari Nurminen, on ollut mukana pääministerin juhlissa.
Mainos
Mainos päättyy

Vinkkaajan mukaan tämän seurauksena osa vieraista olisi joutunut poistumaan paikalta.

– Sanna oli myös ankarasti kieltänyt ketään somettamasta mitään Kesärannasta, Seiskalle väitetään.

Pääministeri, kansanedustaja Ilmari Nurminen tai jutussa mainitut muusikot eivät halunneet vastata Seiskan kysymyksiin illanvietoista.

Silminnäkijän väite: Pääministerin virka-auto Sanna Marinin julkkisporukan biletaksina

Seiskan vinkkaajien mukaan on selvää, etteivät Kesärannassa pitkin kesää viihtyneet julkkismuusikot vahingossakaan lausu mitään salabileistä julkisuuteen.

– Aiemmin julkisuudessa on ihmetelty sitä, miksi pääministeri oli kutsunut Kesärannan musiikkialan edustajien tapaamiseen vain tiettyjä muusikoita eikä lainkaan kriittisempiä julkkisnimiä. No, syy on juuri tämä, Seiskalle väitetään.

– Sanna ja Ilmari ovat haalineet ympärilleen vain sellaisia julkkiksia juhlimaan, jotka pitävät varmasti suunsa supussa Kesärannan saunailloista ja muista jatkoista.
Voi tosin olla, että heidänkin mielensä vielä muuttuu näiden kulttuurialan jättileikkausten jälkeen.

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan