Onko lapsellista? Anssi Kelan rehellinen päivitys kerää suitsutusta julkkiskavereilta: ”Ihan mieletön!”

Pitkän linjan laulajakonkari Anssi Kela, 49, ihastutti tv-katsojia eilen perjantaina (24.9.) saavuttuaan Hirvensalmelle huikealla menopelillä Vain Elämää -sarjan 12. kauden avausjaksossa. Kyseessä on vuoden 1982 Pontiac Trans Am, jonka Kela on tuunannut Ritari Ässän Kitt-auton mukaiseksi.
Kuvauksissa paikalla olleet muut artistit ihastelivat myös tuoreeltaan autoa.
-En mä kestä! Mä haluun tuollaisen, esimerkiksi Chisu parahti nähdessään Anssin menopelin.
Kovana automiehenä tunnettu Anssi julkaisi perjantai-iltana Instagram-tilillään päivityksen koskien upeaa autoaan. Päivityksessä Anssi tunnustautuu rehellisesti lapselliseksi aikuiseksi.
- Onko lapsellista, kun aikuinen mies hankkii tällaisen auton? Tietysti on. Aikuinen, joka ei ole lainkaan lapsellinen, on sisältä kuollut.
Huh! Hurja näky: "hampaaton" Anssi Kela hätkähdyttää somessa!
Anssin julkaisema päivitys ajoittui juuri niille hetkille, kun hänen näyttävä saapumisensa Satulinnaan näytettiin televisiossa. Monien katsojien lisäksi myös lukuisat eturivin tähdet kommentoivat ihailevasti konkarin päivitystä.
- Älytön! Ja hieno teksti, Uniikki kehaisi.
- Ihan mieletön, Paula Vesala kommentoi ihailevasti liekkiemojien kera.