Olutta ruokajuomaksi! Danny ja Helmi Loukasmäki saivat helsinkiläisravintolan lounastajat hieraisemaan silmiään!

Ruokailijat hieraisivat silmiään helsinkiläisravintolassa viime viikon keskiviikkona.
– Danny ja Helmi astelivat sisään lounaan alettua. Danny maksoi herrasmiehenä ruuat ja otti samalla itselleen pienen ohrapirtelön ruokajuomaksi. Ruokailtuaan pariskunta poistui ravintolasta yhtä nopeasti kuin tulivatkin, ruuan äärestä rupatellaan.

Ensin nuori pohjanmaalaisblondi pääsi viettämään unelmiensa suvea musiikkineuvoksen Rauman-huvilalla. Taianomaista kesäpestiä seurasi syventynyt ystävyys 78-vuotiaaseen konkariin, jonka Kirkkonummen kivilukaalissa hujahti koko syksy.

Nyt nuori Helmi on päässyt kokemaan jälleen jotain uutta: urallaan useita tähtiartisteja alkuun auttanut Danny on tutustuttanut nuorta ystäväänsä studiotyöskentelyn saloihin.
– Kävimme hyvän ystäväni, kapellimestari ja levytuottaja Petri Kokon luona Lahdessa tutustumassa studiotyöskentelyyn. Se oli kaikkinensa hedelmällinen kokemus, Danny kertoi Seiskalle tammikuussa.
Studiosessio oli Helmille ensimmäinen laatuaan, mutta aivan kylmiltään 19-vuotias kaunotar ei nuotteja lueskellut. Ikänsä musiikkia harrastanut vaaleaverikkö on laulanut kuorossa ja taitaa peräti neljä eri instrumenttia: pianon, kitaran, viulun ja harmonikan.
– Studiopäivästä jäi hyvä fiilis, oli mukavaa. Danny on tosi hyvä opettaja aivan kuin Petekin. Toki se kaikki oli vasta harjoittelua ja kokeilua, enkä vielä tiedä, mitä haluan isona tehdä. Kartoitan nyt välivuoden aikana vähän kaikenlaisia vaihtoehtoja, Helmi kertoi Seiskalle studiosession jälkeen.
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.