Jyrki 69 Erika Vikmanille esittämästään kappaleesta: ”Olet kohtaloni”

Seiska on uutisoinut viime aikoina Erika Vikmanin, 29, ja tämän tavoin Vain elämää -ohjelmassa nähtävän Jyrki69:n, 53, lämpimistä väleistä.
Elokuun alussa Seiska esimerkiksi uutisoi siitä, kun kaksikko palasi rakastavaisten lomakohteena tunnetusta Venetsiasta.
Helsinkiin palanneet Erika Vikman ja Jyrki 69 punoivat lentoasemalla juonen
Myöhemmin he ovat esimerkiksi olleet yhdessä laivalla.

Lue myös: Erika Vikman viihdytti risteilymatkustajia, Jyrki 69 kantoi kultansa laukkuja – kuvat!
Perjantain (23.9.) Vain elämää -jaksossa nähtiin tilanne, josta Seiska kertoi jo elokuussa. Jaksossa Jyrki69 nimittäin suutelee Erikaa kämmenelle sen jälkeen, kun Jyrki on esittänyt oman versionsa Erikan levyttämästä Etkö uskalla minua rakastaa -kappaleesta.
- Taidan olla vähän rakastunut, Erika sanoo tämän jälkeen Jyrkille.
Julkinen rakkaudentunnustus Jyrki 69:lle! Erika Vikman avautuu: "Taidan olla vähän rakastunut"
Niin ikään perjantaina Jyrki julkaisi Instagram-tilillään illan esitystä koskevan päivityksen.
- Sinä olet kohtaloni, hän kirjoittaa vapaasti suomennettuna.
Jyrki on lisännyt aloituslauseen oheen mustan sydänemojin ja tähtiä.
- Tänään on Erika Vikman kunniapaikalla ja esitän hänelle laulun, joka ei jätä ketään kylmäksi. Ajattelin ottaa riskin ja iskeä kaikki kortit samantien pöytään, tämähän on Vain elämää. Mitähän sitten tapahtuu? Jyrki aprikoi päivityksessään.
Seuraajat ovat selvästi olleet haltioituneita Jyrkin versioinnista.
- Oli komea veto, eräs kirjoittaa.
- Elvis on täällä, toinen kehaisee vapaasti suomennettuna.