Hyytävät viestit jakanut Jasmin Vähäkangas rikkoi somehiljaisuuden: "Elävänä sekä ok"

Julkaisussaan Jasmin vakuuttelee kaiken olevan hyvin ja puolustaa viestit lähettänyttä miestään.
Seiska uutisoi viime lauantaina (17.2.) Jasmin Vähäkankaan (ent. Mäntylä) huolestuttavasta päivityksestä.
Jasmin julkaisi Instagram-storyssaan kuvankaappauksen WhatsApp -keskustelustaan miehensä Marko Vähäkankaan kanssa.
Keskustelu alkoi Jasminin viestillä Markolle kysyen, missä tämä on.
– Missä sinä olet? Jasmin kirjoitti kello 22:39 lähettämässään viestissä.
Markon vastaus harmittomaan viestiin järkytti.
– Toivottavasti kuolet pian viinaan. Kusen sun haudalle, Marko kirjoitti vastauksessaan muutama minuutti Jasminin viestin jälkeen.
Kuvankaappauksen oheen Jasmin kirjoitti seuraavasti:
– Kiitos rakas tästä. Yhäkin kyllä rakastan sinua ja tuo olisi mulle paljon hankalampaa, ilmeisesti Markon viestiin viitaten.
Jasmin Mäntylältä erikoisia päivityksiä avioliitostaan: "Helpompi jäädä..."
Seiska yritti tavoitella Jasminia maanantaina, mutta tuloksetta. Marko puolestaan vastasi Seiskan toimittajan puheluun, mutta kommentoi asiaa hyvin vähäsanaisesti.
– Nyt on Jasminin terveydestä kyse, joten en sano tähän mitään, hän totesi.
Nyt Jasmin on kuitenkin rikkonut somehiljaisuuden kohun aiheuttaneen päivityksensä jälkeen. Jasmin julkaisi tilillään kuvan punaisista kukista myöhään maanantai-iltana.
– Tässä on ollut vaikka minkälaista uutisointia. Ihan tiedoksi, olen kunnossa, eikä miestäni Markoa tarvitse syyttää mistään. Jokaisella voi olla omat stressinsä ja murheensa, niin se elämä menee. Kiitos siis kuitenkin kaikille huolenpidosta ja välittämisestä, nyt olen vasta lukenut viestinne. Mutta joo elävänä sekä ok, Jasmin kirjoittaa julkaisunsa yhteydessä.
Aamuyöllä Jasmin teki tililleen toisen julkaisun. Julkaisussa on kuvankaappaus Seiskan tilanteesta kirjoittaman jutun otsikosta.
– Ihan kuten aiemminkin kirjoitin, jokaisella voi olla ne omat ongelmansa ja huonot hetkensä; niin myös meillä kahdella. Tämä ihminen on minulle maailman rakkain (anteeksi äiti), mutta joskus ajat ovat vain oikeasti vaikeita. Samoin minulla on omat taakkani, joista haluan päästä eroon, Jasmin kirjoittaa julkaisussaan.