Vuoden 2012 Miss Suomi Sara Chafak, 30, kertoo Instagram-tilillään saaneensa alleen uuden auton.
Eikä kyseessä ole mikä tahansa koppimopo, vaan Saran uusi menopeli on Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC, joka on Mersun malliston ensimmäinen täyssähköauto.
Hintaa hulppealla farmariautolla on Mercedes-Benzin kotisivujen mukaan peräti 79 972 euroa. Ylellisessä ja päästöttömässä öky-Mersussa on vakiovaruteina muun muassa 4MATIC-neliveto, Parktronic-pysäköintitutkat edessä ja takana, 20 tuuman AMG-kevytmetallivanteet sekä puheohjattava ja itseoppiva MBUX-käyttöliittymä.
Tämä sähköauto ei myöskään hyydy sadan kilometrin ajelun jälkeen, vaan Mersun sivujen mukaan auton toimintamatka sähköllä on peräti 392 kilometriä.
Sara itse on innoissaan uudesta autosta, ja syystäkin.
– Sanokaa hei tälle uudelle upealle autolle. Nyt kelpaa reissata, Sara kirjoitti liittäen mukaan kiitokset myös lahtelaiselle autoliikkeelle, josta öky-Mersu lähti Saran matkaan.
Tarkkaa tietoa ei ole, ostiko Sara auton itse omilla rahoillaan vai onko kyseessä leasing-sopimuksella hankittu menopeli. On myös mahdollista, että Saralla on kaupallinen yhteistyö Mersun tai lahtelaisen autoliikkeen kanssa, ja hän sai auton alleen sen myötä.
Seksikkäitä kuvia
Love Island Suomesta tutun Jeffrey Lawmanin kanssa seurusteleva ja Espoossa asuva Sara on julkaissut Instagramissa myös kuumia bikinikuvia viime aikoina.
Otoksissa muodokas missikaunotar poseeraa pikkuruisissa bikineissä ja varsinkin alla oleva, uima-altaan äärellä napattu kuvapari muistuttaa jopa otoksia miestenlehdistä. Niin anteliaasti Sara esittelee tuoreissa kuvissa muotojaan.
Katso kuvat alta!