Hahaa! Minttu Räikkönen huvitteli Linnanmäellä hämmästyttävässä tavislookissa Nanna ja Jere Karalahden kanssa - tunnistatko lippis-Mintun Lintsi-kuvista? Katso!

Minttu Räikkönen, Jere ja Nanna Karalahti
Mainos
Mainos päättyy

Linnanmäen huvipuistossa nähtiin torstaina todellista julkkisvilinää, kun Nanna ja Jere Karalahti sekä F1-tähti Kimi Räikkösen vaimo Minttu Räikkönen olivat lähteneet lastensa kanssa yhdessä nautiskelemaan Lintsin huvitteluista.

Seiskan lukijat bongasivat seurueen hauskan päivän vietosta torstaina iltapäivällä. 

Nanna, Jere ja Minttu kiersivät silminnäkijöiden mukaan useissa laitteissa lastensa kanssa ja välillä he nautiskelivat huvipuiston tarjoamia herkkuja.

Nanna ja Jere olivat Linnanmäellä hyväntuulisina.
Nanna ja Jere olivat Linnanmäellä hyväntuulisina.

Minttu ja Kimi Räikkönen saapuivat yllättäen Suomeen! Päristelyä ökyveneellä ja pallopelejä lasten kanssa

Mainos
Mainos päättyy

Erään Seiskan lukijan mukaan Jeren ja Nannan Alexia-tytär, 3, parahti itkuun karusellissa, eikä Jeren lohdutus auttanut, kun tyttö huusi äitinsä perään hieman peloissaan. Karalahtien rattaissa oli Alexialle ja Jax-pojalle, 5, hankitut isot pehmolelut.

Jeren ja Nannan lapset halusivat karuselliin, mutta karuselli oli Alexia-tyttärelle hieman pelottava paikka. Mutta bongaatko kuvasta Minttu Räikkösen?
Jeren ja Nannan lapset halusivat karuselliin, mutta karuselli oli Alexia-tyttärelle hieman pelottava paikka. Mutta bongaatko kuvasta Minttu Räikkösen?

Katso myös: Ohhoh! Pikkuruisiin bikineihin pukeutunut Nanna Karalahti nähtiin erikoisessa asennossa – kuva!

Minttu Räikkönen oli yrittänyt pukeutua Linnanmäelle mahdollisimman huomaamattoman taviksen näköiseksi. Hänellä oli päässään suuret aurinkolasit sekä vihreä lippis, jonka alta Minttua ei ollut helppo tunnistaa.

Siellähän se Minttu on!
Siellähän se Minttu on!

Lisäksi Mintulla oli yllään tavistyyliin sopivat valkoinen toppi sekä vaaleansiniset farkkusortsit. Tyylin kruunasivat mustat lenkkikengät.

Minttu ja Nanna jakoivat Linnanmäeltä myös lukuisia videoita Instagram-tarinoissaan. Videoilta käy ilmi, että Minttu kävi lukuisissa laitteissa lastensa kanssa ja lisäksi hän voitti lapsilleen ison määrän pehmoleluja koripallopelistä.

Mainos
Mainos päättyy
Jere auttoi lapsiaan Linnanmäen hupilaitteessa aidan takaa kurottaen.
Jere auttoi lapsiaan Linnanmäen hupilaitteessa aidan takaa kurottaen.

Robin, 6, ja Rianna, 4, pääsivät myös nautiskelemaan hattaroista huvipuistopäivän aikana.

Nanna Karalahden rintoja arvosteltiin tylysti – avautui ilkeästä kirjoituksesta: "Jotain alkanut ihan itkettämään mun rintavarustus"

Minttu on parhaillaan Suomessa yksi lastensa kanssa, sillä Kimi ajaa tän viikonloppuna kilpaa Silverstonen F1-osakilpailussa Isossa-Britanniassa.

Nanna Karalahti kertoi puolestaan somessa lähtevänsä tänään perjantaina juhlimaan Jyväskylän Suomipop-festivaaleille. Hän onnistui saamaan tapahtumaan lipun viime tingassa somekyselyn avulla.

Huh hellettä, nyt sulaa jopa Jäämies: Kimi ja Minttu Räikkönen kuvattiin suutelemassa intohimoisesti keskellä varikkoaluetta - katso!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan