
Erika Vikman ahdistui! Vain elämää -kohusuhteen päättymisen taustat paljastuivat: Jyrki 69 liekehti
Seiska paljasti elokuun alussa poptähti Erika Vikmanin, 29, ja The 69 Eyes -yhtyeen nokkamiehen Jyrki 69:n, 54, olleen yhteisellä salalomalla Italiassa. Kaksikko lomaili tuolloin romanttisessa Venetsiassa. Seiskan iloinen kansijuttu nostatti ison kohun.
Helsinkiin palanneet Erika Vikman ja Jyrki 69 punoivat lentoasemalla juonen
Sittemmin Erikan autolla liikkunut pari bongattiin käsi kädessä muun muassa ruokaostoksilla Espoossa. Suhde ehti syventyä kesän ja syystalven mittaan, mutta nyt lemmenliekit ovat sammuneet sihahtaen.
– Erika jätti Jyrkin vähän ennen itsenäisyyspäivää, Seiskan sisäpiirin lähde paljastaa.

Shokkiero! Erika Vikman jätti Jyrki 69:n
Alkukesästä syttynyt suhde ei siis nähnyt joulua.
– Erika alkoi ahdistua. Kun alkuinnostus ja rakastumisen huuma haihtui, hän koki Jyrkin innokkuuden kuristavana.
Kohupari kumosi kuplivaa! Erika Vikman ja Jyrki 69 herättivät huomiota Helsingin yössä – kuva
Sisäpiiritietojen mukaan eroon ei liittynyt vakavaa draamaa.
– He ovat aikuisia ihmisiä, jotka ovat kokeneet seurusteluissa ylä- ja alamäkiä ennenkin. Ehkä Jyrkin rakkauden liekki paloi suuremmalla sydämellä kuin Erikan, ja rokkari halusi edetä kaikessa nopeammin. Se ei sopinut Erikalle, joka laittoi hommalle lopullisen stopin.
Tilaa Seiska tästä!
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.