Entinen yökerhokuningas Sedu Koskinen avoimena epäonnistumisistaan: Pyrin olemaan rehellinen

Entinen ravintolamoguli Seppo ”Sedu” Koskinen, 63, käveli viime viikonloppuna julkkisten Big Brother -taloon.
Ennen rupeamaa Sedu kertoi Seiskalle olevansa sinut epäonnistumistensa kanssa. Hän on ollut viime aikoina otsikoissa esimerkiksi miljoonavelkojensa vuoksi.
– Olen saavuttanut onnistumisia ja kokenut myös rankkoja epäonnistumisia, mutta olen aina pyrkinyt olemaan kaikessa tekemisissäni rehellinen ja avoin, Sedu tuumailee.

– Joku viisas on sanonut, että tärkeintä ei ole se, kuinka monta kertaa kaadut, vaan kuinka monta kertaa nouset ylös.
Sedun konsultoimat ravintolat Suomessa ja Tallinnassa ovat kiinni koronan takia ja odottavat koronarajoitteiden purkua.
– Tulevaisuudesta on vaikea sanoa, varsinkin jos korona vaikeuttaa yökerhojen avaamista pitkälle loppuvuoteen. Odotellaan ja toimitaan sitten, Sedu toteaa salamyhkäisenä.