fbq
Noora Fagerström

Eduskunnan pukukoodi yllätti Noora Fagerströmin - oli mennä legginseissä

Diili-ohjelman neuvonantajanakin tutuksi tullut Noora Fagerström (kok.) yllättyi eduskunnan pukukoodista.

Noora valittiin huhtikuun eduskuntavaaleissa kansanedustajaksi Uudenmaan vaalipiiristä. Kokoomuksen kansanedustaja ja Jungle Juice Bar -yrityksen perustaja päivitti tänään Instagram-tarinaansa, kuinka hän oli mennä väärissä kuteissa ensimmäiseen täysistuntoonsa.

- Hauska juttu, mikä minulle tuli yllätyksenä eilen, kun puhuttiin vaatetuksesta. Yksi herra sanoi, että hän on menossa pukuostoksille. Ajattelin että mitä, eikai niitä edustustilaisuuksia nyt niin paljon tule, aamulenkillä ollut Noora juttelee 24 tuntia näkyvässä tarinassaan.

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Noora oli ajatellut menevänsä mukavuus edellä, mutta aikomukseen tuli pian muutos.

- Sitten minulle selvisi, että täysistuntosalissa pitää olla siistit vaatteet päällä. Jotenkin ajattelin, että menen sinne lenkkareissa ja legginseissä, koska ne istunnot ovat aika pitkiä välillä.

- Ei saa. Siistit lenkkarit on ookoo, mutta... hän lopettaa ja katsahtaa aamuarinkoa kohti ennen videon päättymistä.

Diili-tähti Noora Fagerström ja Petteri-rakas 14 vuotta yhdessä − harvinainen yhteiskuva!

Nooran esille nostama pukukoodiasia sai anonyymin viestisovelluksen Jodelin käyttäjät ärähtämään ja paheksumaan.

Noora Fagerström
Noora on tuttu televisiossa pyörivästä Diili-ohjelmasta.

- Luulisi, että tuollaiset asiat tiedetään jo ehdokkaana, jos ollaan vakavissaan, sovelluksessa arvostellaan.

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Huomasitko? Noora Fagerströmin mies hämmästytti erikoisella gaala-asullaan - kuva!