Katso logo

Sointu Borg paljastaa, miten rintavaon näyttäminen vaikuttaa hänen uraansa

Sointu Borg paljastaa, miten rintavaon näyttäminen vaikuttaa hänen uraansa
20250211 HELSINKI. SOINTU BORG & TYRKYT. Sointu Borg. KUVA: ATTE KAJOVA

Sointu valmentaa somevaikuttajia ohjelmassaan ulkonäköpaineiden keskellä.

Mainos
Mainos päättyy

Sointu Borg & tyrkyt -sarjan neljännessä jaksossa somevaikuttaja Sointu Borg puhuu ulkonäöstä tyrkkykokelailleen.

Sosiaalisen median vaikuttajana ulkonäkö on työkalu, joten vaikuttajan täytyy pysyä uskollisena itselleen. Ulkonäkö on näet tapa erottautua muista ja ilmaista itseä. Sointu kehottaa olemaan rohkea ja pukeutumaan juuri niin kuin itse haluaa.

– Multa on kysytty, mitä lisäarvo tissivako tuo mun brändiin, Sointu sanoo.

– Ei mitään, mutta se on mun tapa ilmaista itseäni ja naisellisuuttani. Mä en suostu pienentämään persoonaani, laimentamaan mielipiteitäni tai pukeutua hillitymmin, koska se nyt saattaa olla jollekin vähän liikaa, hän tykittää.

Mainos
Mainos päättyy
Janita Autio ottaa neljännessä jaksossa tyrkyistä pressikuvat.
Janita Autio ottaa neljännessä jaksossa tyrkyistä pressikuvat.

Sointu kehottaa tyrkkyjään opettelemaan lempeyttä itseään kohtaan, koska internet hoitaa kritisoinnin heidän puolestaan.

– Tiedän sen, ettei pitäisi sanoa, että pitää kestää. Mutta jos et kestä ulkonäkökritiikkiä, älä please hakeudu tälle alalle, Sointu summaa.

– Mä haluan, että olette itsellenne ystävä, ette itsenne pahin vihollinen, hän lisää.

Sointy Borg & tyrkyt maanantaisin TV2:lla ja Yle Areenassa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan