Katso logo

Ensitreffit alttarilla -Taina kyynelehtii toivotonta oloaan: "Niin kuormittunut olo tästä kaikesta"

Ensitreffit alttarilla -Taina kyynelehtii toivotonta oloaan: 'Niin kuormittunut olo tästä kaikesta'

Taina puhkeaa itkuun hotellihuoneessaan.

Mainos
Mainos päättyy

Ensitreffit alttarilla -sarjan neljännessä jaksossa parit painivat ikävien asioiden kanssa häämatkoillaan.

Taina ja Matti ovat matkustaneet häämatkalleen Reykjavikkiin. Kaikki on sujunut mallikkaasti, mutta yllättäen Tainaa on alkanut painamaan huoli jaksamisestaan.

Hän istuu hotellihuoneessa kyyneleitään pyyhkien.

Mainos
Mainos päättyy

- On vaan niin kuormittunut olo tästä kaikesta, vaikka onkin ollut siis tosi tosi ihana reissu ja Matin kanssa on hyvä olla. Se tuntuu ihanalle, mutta sitten samaan aikaan on niin ankara itselleen, että tulee riittämätön tunne siitä, että toinen on niin ihanasti, jaksaa ja tukee, Taina harmittelee.

Taina ja Matti ovat viettäneet häämatkaansa Reykjavikissa.
Taina ja Matti ovat viettäneet häämatkaansa Reykjavikissa.

Taina kertoo huolen kumpuavan siitä, että hän haluaisi pystyä parempaan ja jaksavansa paremmin. Matin kanssa olo on helppoa ja kivaa, mutta samalla kuormitus vaivaa.

- En ainakaan itse koe, että tämä johtuisi Matista suoranaisesti tämä minun olotila, vaan enemmän itsestäni.

Taina on asettanut kertomansa mukaan itselleen tietynlaisen vaatimustason, jonka mukaan hän haluaisi suoriutuvansa.

- Meikäläisen pää ei pysy matkassa nyt ihan mukana. Onneksi asialle voi tehdä jotain. Ei tarvitse jäädä asian kanssa yksin ja pystyy puhumaan asiantuntijoiden kanssa ja Matin kanssa ja ottaa kaiken tuen vastaan.

Mainos
Mainos päättyy

Taina haluaa tehdä töitä itsensä kanssa, jotta Mattikin ymmärtäisi hänen mielenmaisemaansa paremmin.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Ensitreffit alttarilla -Taina kyynelehtii toivotonta oloaan: "Niin kuormittunut olo tästä kaikesta"