Tuomas Enbuske virallisti suhteensa nuoren tiedottajakaunottaren kanssa – avoimesti yhdessä!

Normaalisti yksityiselämästään vaitonainen toimittaja-juontaja Tuomas Enbuske, 39, on kesän aikana viettänyt näkyvästi aikaa nuoren vaaleahiuksisen kaunottaren kanssa.
Suhde on nähtävästi erittäin vakaalla pohjalla, koska Tuomas on merkinnyt Facebook-profiiliinsa tietoihin olevansa parisuhteessa kyseisen naisen kanssa. Lisäksi molemmat ovat julkaisseet kesän aikana useita kuvia toisistaan sosiaalisen median tileillään.
Seiskan tietojen mukaan Tuomaksen uusi rakas työskentelee tiedottajana eräässä säätiössä.
Aikaisemmin Tuomas oli avoliitossa toimittaja Hannah Norrenan kanssa. Pariskunta asui kahden lapsensa kanssa asunnossa, joka paljastui hometaloksi. Asuntokauppa purettiin, ja he saivat korvauksia myyjältä. Pari erosi vuonna 2013.
Janottaako vanha suola, Tuomas Enbuske? Bongattiin exän kanssa – kuva!
Sen jälkeen Tuomaksella oli suhde lääkärinä työskentelevän Emilia Laguksen kanssa, mutta se päättyi yli vuosi sitten.
Mitä ihmettä, Tuomas Enbuske haastatteli kultaansa aamu-tv:ssä?!
Seiska ei tavoittanut Tuomasta tai naisystävää kommentoimaan uutta parisuhdetta.