Suomen kuumin sinkkuäiti? Suvi Hartlinin kuvat ällistyttävät deittisovelluksessa

Suomen kuumin sinkkuäiti? Suvi Hartlinin kuvat ällistyttävät deittisovelluksessa

Kuvankaunis radiojuontaja vie sinkkumiekkosilta jalat alta.

Mainos
Mainos päättyy

Seiska sai vihiä Suvi Hartlinin, 44, tulikuumasta deittisovellusprofiilista. Kyseessä ei ole Tinder.

Eräs päijäthämäläinen herrasmies sanoo yllättyneensä ”totaalisesti”, kun Radio Novan iltapäiväjuontaja tuli kyseisessä sovelluksessa vastaan.

– Kyllähän Suvin heti tunnisti, on hän niin jumalaisen kaunis nainen.

Mainos
Mainos päättyy

– Aluksi kävi mielessä, että mahtaako kyseessä olla joku valeprofiili. Mutta kyllä se ihan Suvin vahvistetulta profiililta vaikutti, Seiskalle huokaillaan.

Uskomattomia kuvia

Seiskaan yhteyttä ottanut kansalainen lähetti sanojensa vakuudeksi muutaman kuvakaappauksen Suvin oletetusta deittisovellusprofiilista.

Päijäthämäläinen miekkonen ei puhunut lämpimikseen. Makuasioista voi toki kiistellä, mutta Suvi todella esiintyy deittikuvissa edukseen.

On hän niin jumalaisen kaunis nainen.

Otokset ovat hyvin asiallisia ja hyväntuulisia: pirtsakka peiliselfie siellä, toinen täällä.

Mainos
Mainos päättyy

– Rehellisesti sanoen olisi tehnyt heti mieli mätsätä hänen kanssaan. Mutta eihän tällainen tavallinen nelikymppinen mies kehdannut, mies huokaa.

Nyt puhuu Suvi

Seiska tavoitti Suvin perjantaina ennen Radio Novan iltapäivälähetyksen alkamista. Hän vahvisti deittiprofiilinsa pitävän kutinsa.

On surullista, etteivät ihmiset usko sen olevan todella minä.

– Työni tuo mukanaan julkisen puolen. On surullista, etteivät ihmiset usko sen (profiilin) olevan todella minä, sanoo Seiskalle.

– Toisekseen julkisuus tuo myös aika paljon rasitetta. Tällaisissa tilanteissa olisi kiva olla ihan vain yksi muiden joukossa.

Mainos
Mainos päättyy

”Kivojakin treffipyyntöjä”

Osa deittisovelluksen käyttäjistä ei siis usko Suvin profiilin aitoutta. Osa taas uskoo – ja heiltä kolisee kuulemma monenlaisia yhteydenottoja.

– Tuleehan niitä kivojakin treffipyyntöjä. Mutta myös ihan täysin asiattomia. Olen joutunut estämäänkin käyttäjiä.

– Loppujen lopuksi olen siellä vain aikuinen nainen siinä missä moni muukin.

Miehille lupa lähestyä

Suvi naurahtaa kysyttäessä, miltä radiojuontajasta tuntuu, etteivät kaikki herrasmiehet uskalla lähestyä häntä edes deittisovelluksessa?

Ehdottomasti uskaltaa.

– Hah, kyllä asiallinen herrasmies uskaltaa mätsätä kanssani. Ehdottomasti uskaltaa, teini-ikäisen tyttären äiti myhäilee.

– Mutta paino sanalla asiallinen, juontajakaunotar korostaa heti perään.

Vapautui sinkkumarkkinoille

Suvi vapautui viime keväänä sinkkumarkkinoille. Hän paljasti tuolloin eronneensa suhteesta, josta kertoi ensi kertaa syksyllä 2023.

Ennen sitä Suvi seurusteli Nelonen Median musiikkipäällikkö Jussi Mäntysaaren kanssa. Hänellä on aiemmasta liitostaan tytär.

Oletko elämääsi tällä hetkellä tyytyväinen?

– Noh… No joo. Olen mä ihan tyytyväinen. Kotona asiat edistyy, remppajutut ja silleen, Suvi pyörittelee puhelimitse.

Suvi Hartlin säväytti punaisella matolla vuoden 2023 Radiogaalassa.
Suvi Hartlin säväytti punaisella matolla vuoden 2023 Radiogaalassa.
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan