Terassi-ilta kaunottaren seurassa! Julkisuudesta kadonnut Tuomas Enbuske kumosi pullollisen viiniä – kuvat!

Toimittaja Tuomas Enbuske, 42, bongattiin helsinkiläiseltä terassilta viime viikon maanantai-iltana.
Toimittaja istui rauhallista iltaa ruskeatukkaisen kaunottaren kanssa.
– He joivat yhdessä pullollisen valkoviiniä. Tuomas ja daami viihtyivät illan tiiviisti kahdestaan. Tv-persoona vaikutti rauhalliselta ja vakavalta, silminnäkijä kertoo Seiskalle.
Vinkkaaja ei osaa arvioida Seiskalle, oliko kaksikko liikkeellä treffimielellä.
– Eivät he ainakaan kosketelleet tai hipelöineet toisiaan, Seiskalle raportoidaan.
Illan aikana brunetti lähti hetkeksi käymään muualla, jolloin Tuomas keskittyi räpläämään kännykkäänsä.
– Kun nainen tuli takaisin, oli viinipullo käännetty väärinpäin. Nainen tarkisti, oliko pullo varmasti jo tyhjä.

Pullollinen viiniä! Tuomas Enbuske viihtyi terassilla kauniin brunetin kanssa – kuvat Seiskassa!
Aiemmin erinomaisesti julkisuudessa viihtynyt ja ahkerasti sosiaalista mediaa päivittänyt Tuomas on viettänyt jo pitkään todellista hiljaiseloa.
Hänet on nähty viimeksi televisiossa lokakuussa 2018, kun Enbuske, Veitola & Salminen -ohjelma esitettiin viimeisen kerran.
Myös Twitterissä ja Instagramissa on ollut hiljaista. Tuomas on esimerkiksi poistanut lähes kaikki kuvansa Instagram-tililtään.
Ainoa somepilkahdus on viime helmikuulta, kun hän päivitti muistokuvan Jörn Donnerista. Tuolloin

Tuomakselta kysyttiin kuvan kommenteissa, miten hän voi.
– Kiitos ihan hyvin. Välillä on hyvä pitää sometaukoa, vaikka sosiaalista mediaa rakastankin, Tuomas kirjoitti.
Tuomas on ollut viime aikoina otsikoissa lähinnä suhteisiinsa liittyen.
Seiska kertoi tammikuussa Tuomaksen ja hänen missikisoista tutun ex-tyttöystävänsä Eveliina Tikan, 25, rajusta riidasta.
Eveliina kertoi Seiskalle Tuomaksen uhkailleen ja käyneen häneen käsiksi. Hän teki tapahtumasta rikosilmoituksen.
– Meidän ei tarvitse mennä oikeuteen, sillä Tuomas suostui sovitteluun. Olen kaikin puolin helpottunut, sillä haluan jatkaa elämässäni eteenpäin, Eveliina kertoi Seiskalle kesäkuussa.
Ennen Eveliinaa Tuomas oli pitkään yhdessä Sarian Antilan kanssa, mutta he erosivat noin vuosi sitten.