Raa’asti tapetun palkkamurhaaja Raimo Anderssonin leski avautuu miehensä hyytävästä kuolemasta – Seiska paikalla surmatalossa: ”Koti kuin teurastuksen jäljiltä!”

Raimo Anderssonin leski avautuu miehensä kuolemasta.
Mainos
Mainos päättyy

Mutaisen yksityistien päässä avautuu näkymä, joka on ollut viime viikon kohutuimman henkirikoksen keskiössä. Keltaisessa omakotitalossa surmattiin kaksi viikkoa sitten yksi Suomen tunnetuimmista ammattirikollisista. 61-vuotias elinkautisvanki Raimo Andersson oli kuollessaan vankilomalla vuonna 2003 Suomea kohauttaneesta Volkan Ünsalin palkkamurhasta.

36 vuotta murhakäräjillä asianajajana toiminut Matti Nurmela: Tällaista on puolustaa murhamiehiä!

Kun Satu palasi kotiinsa viime perjantaina, eteinen oli veren peitossa. Hän alkoi heti siivota ja remontoida asuntoa kuntoon. – En halua spekuloida, mutta sellaisia jälkiä ei ampumisesta synny.
Kun Satu palasi kotiinsa viime perjantaina, eteinen oli veren peitossa. Hän alkoi heti siivota ja remontoida asuntoa kuntoon. – En halua spekuloida, mutta sellaisia jälkiä ei ampumisesta synny.

Vantaan Viinikkalassa oven avaa Raimon leski Satu Andersson, 51. Henkirikoksen jälkeen poliisi vei Sadun heti kuulusteltavaksi. Takaisin kotiinsa hän pääsi vasta poliisin teknisen tutkinnan päätyttyä viime perjantaina (20.4.). Eteisessä odotti järkyttävä näky.

Palkkamurha-aikeista syyttömäksi todettu yritysjohtaja: Kolmen promillen kännissä on helppo ohjailla

Mainos
Mainos päättyy

– Kun tulimme tänne tyttärieni kanssa, lattia oli kuin teurastuksen jäljiltä. Siivosimme paikat, mutta emme silti saaneet kaikkea verta pois. Aloin heti remontoida kotia. En pystyisi olemaan täällä, jos en tekisi mitään, Satu huokaa.

Raimon taposta epäillään toista tunnettua rikollista, kolmoismurhaaja Veli Matti Huohvanaista, 48. Hän oli vapautunut vankilasta vuonna 2015.

Lue Raimo Anderssonin Satu-lesken riipaiseva haastattelu torstaina ilmestyvästä Seiskasta!

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan