Piilotti kyyneleet aurinkolaseilla! Jari-Matti Latvalasta eronnut Maisa Torppa palasi itkien pettämiskohun pääkallopaikalle!

Maisa Torppa palasi salarakkaansa luo.
Mainos
Mainos päättyy

Kun Seiska kolme viikkoa sitten paljasti Maisa Torpan, 28, salasuhteen suomalaiseen it-pomoon, kohukaunotar vakuutti tiukasti, että kaksikon välillä on kyse pelkästä ystävyydestä.

Viime perjantaina Maisan kihlattu, rallitähti Jari-Matti Latvala kuitenkin vahvisti Seiskan uutisen, että uudeksivuodeksi suunniteltu hääjuhla ja häät on peruttu.

Maisa ilmoitti maanantaina Instagram-tilillään, että vaikka hän ja Jari-Matti rakastavat toisiaan, he eivät vallitsevissa oloissa voi enää jatkaa suhdettaan.

Jari-Matti kertoi häiden perumisesta julkaisemalla tiedotteen viime perjantaina.
Jari-Matti kertoi häiden perumisesta julkaisemalla tiedotteen viime perjantaina.

Maisa Torppa ja Jari-Matti Latvala eroavat: "Rakastamme toisiamme niin äärettömästi"

Mainos
Mainos päättyy

Epäselväksi Jari-Matin perjantaisen tiedotteen jäljiltä jäi, oliko häiden perumisen syynä Maisan salasuhde vai jokin muu julkisuudelta yhä piilossa oleva asia. Maisa itse vakuutti maanantaisessa Instagram-päivityksessään, ettei eroon liity kolmansia osapuolia.

Heti erosta kerrottuaan Maisa ajoi it-pomon kotikulmille Klaukkalaan, samaan paikkaan, josta pettämiskohu sai kolme viikkoa sitten alkunsa.

Vielä viime viikonvaihteessa Maisa ilmoitti Instgramissa kaiken olevan kunnossa hänen ja Jari-Matin suhteessa.
Vielä viime viikonvaihteessa Maisa ilmoitti Instgramissa kaiken olevan kunnossa hänen ja Jari-Matin suhteessa.

Maisa paljasti Instagram-tilillään itkeneensä ajomatkalla it-pomon luokse, ja perillä hän nousi autosta suuriin aurinkolaseihin pukeutuneena.

Villiä spekulointia sosiaalisessa mediassa: Maisa Torppa olikin Jari-Matti Latvalan erokirjoituksen takana? ”Kantsisko ottaa tunnarit pois Maisalta?"

Tästä kuvasta pettämiskohu alkoi. Maisa poistui it-pomon luota yhdessä vietetyn yön jälkeen.
Tästä kuvasta pettämiskohu alkoi. Maisa poistui it-pomon luota yhdessä vietetyn yön jälkeen.

Maisan ja it-pomon selitykset suhteensa laadusta ovat kohun aikana olleet kirjavia. Kun Maisa käryn käytyä oli kertonut Seiskalle it-pomon olevan hänen ja Jari-Matin yhteinen ystävä, hän sanoi samaan aikaan Iltalehdessä seuraavaa:

Mainos
Mainos päättyy

– Olen ollut hoitamassa tämän miehen lasta, ja lisäksi olemme käyneet purjehtimassa. Hänen ystävyytensä on minulle iso henkireikä.

Salasuhteen paljastavat paparazzikuvat! Maisa Torppa hipsi silminnäkijöitä varoen salarakkaansa autokyytiin!

Lastenhoitoapuun vetosi myös it-pomo itse samassa haastattelussa.

Seiskan paparazzin havaintojen mukaan Maisa ja it-pomo kuitenkin viettivät syyskuisen yön miehen kotona kaksin.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan