Maajussi-Saritan pahoinpitelemä ex-mies ei tehnyt heti rikosilmoitusta! ”Häpesin, että sain turpaan naiselta!” Katso video!

Maajussille morsian -ohjelman uuden tuotantokauden alussa paljastui heti skandaali, kun maajussi-Maunon morsianehdokas Saritan, 26, rankka rikostausta selvisi. Vakavimmat tuomiot morsianehdokkaalle langetettiin viime vuonna kahdesta ex-miesystävänsä pahoinpitelystä.
Seiska tapasi uhrin, Saritan ex-miehen Jukka-Pekka Juuselan, 40, jonka mukaan puukotus oli vaarallisempi kuin julkisuudessa on tuotu ilmi.
Jukka-Pekka myöntää, ettei tehnyt heti rikosilmoitusta häpeän takia.
– Jotenkin häpesin sitä, että sain turpaan naiselta. Valitettavasti naisen mieheen kohdistama perheväkivalta on edelleen tabu, hän pohtii.
Rikostaustansa salanneella Maajussi-Maunon morsianehdokkaalla Saritalla hurja ulosottohistoria!
Pian tapahtuman jälkeen Jukka-Pekka päätti suhteen, joka kesti noin kolme kuukautta.
Pahoinpitely jätti Jukka-Pekkaan syvät henkiset jäljet. Hänellä diagnosoitiin masennus, ja hän sai elämänsä ensimmäisen paniikkikohtauksen.