Miss Suomi -kisoja järjestävän yrittäjän Sunneva Kantolan, 46, on määrä astella miehensä Harri Sjögrénin, 45, kanssa avioliiton onnelliseen satamaan tänä kesänä.
Tinderissä syksyllä 2017 tavanneen pariskunnan hääjärjestelyt ovat olleet käynnissä jo heinäkuusta 2019.
Maaliskuussa julistetun poikkeustilan jälkeen suunnitelmiin tuli kuitenkin muutoksia.
– Alkujaan kutsuvieraita piti olla 150, mutta tällä hetkellä listallamme on 35 nimeä, Sunneva kertoo.
Lue lisää: Vieraslistaa leikattiin! Missikeisarinna Sunneva Kantola järjestää kesän ainoat seurapiirihäät!

Glamouria ja höyheniä
Hääpaikka on Sunnevan mukaan vielä salaisuus, mutta juhlat järjestetään Sulkavalla. Teema on glam & feather eli glamouria ja höyheniä.
– Rakastan juhlien suunnittelua. Miesten pukukoodi on smokki, ja siitä voi päätellä naisten asuja. Ystäväni tuntien uskon ja toivon, että häävieraiden pukeutumisessa nähdään näyttäviä asuja, Sunneva povaa.
Morsiamen hääpuku teetetään mittatilaustyönä.
– En paljasta vielä puvun suunnittelijaa. Sen verran kerron, että puvussani on yllätysmomentti!