Jani Sievisen Maria-rakas sai ylennyksen – uintimestari hehkuttaa suukoin: "Paljon onnea muru!"

Suomalainen uima-altaan vesipeto ja maailmanmestari Jani Sievinen, 46, ylistää kihlattuaan Maria Nyqvistiä Instagramissa.
Kasvatustieteiden taituri Maria on saanut hienoisen ylennyksen koulujen päättymisen jälkeen. Hyvät uutiset saivat uimarilegenda Janin erittäin iloiseksi.
- Piti mennä opettajan kanssa naimisiin, mutta menenkin apulaisrehtorin kanssa! Paljon onnea muru, Jani hehkuttaa.
Onnittelujen lisäksi Jani helli Maria-rakastaan hennolla suudelmalla päälaelle. Pariskunnan yhteiskuvasta loistaa läpi, kuinka ylpeä Jani on tulevasta vaimostaan.
Maria kertoo omalla Instagram-tilillään, kuinka haastava vuosi on ollut takana opettajalle.
- Hyvin erikoinen opetusvuosi takana! Etäopetuskausi haastoi oman opettajuuden aivan uudella tavalla., Maria aloittaa.
Haasteista huolimatta Maria onnistui selvittämään tiensä vaikeuksien kautta uusiin korkeuksiin.
Jani Sievisen Maria-rakas unelmahäiden siirtymisestä: ”Kyllä se ajan kanssa helpottaa!”
- Hienosti selvittiin siitäkin ja olen hurjan ylpeä niin oppilaista kuin kollegoistakin! Ensi lukuvuosi tuo mukanaan jälleen ihan uusia haasteita. Olen kiitollinen ja otettu uudesta toimenkuvasta, johon minut valittiin, Maria kiittelee,
Ansaittu pitkä loma varmasti helpottaa uuteen pestiin varautumista.
Jani Sievinen on seurustellut kihlattunsa kanssa noin kuusi vuotta. Kihlat he vaihtoivat hieman yli vuosi sitten huhtikuussa 2019.
Heidän oli tarkoitus mennä naimisiin maaliskuussa Lapissa, mutta koronakevät esti juhlien järjestämisen. He joutuivat siirtämään häitään marraskuulle 2020 vallitsevan viruspandemian takia.
Jani Sievisen ja Maria-rakkaan häät siirtyvät koronaepidemian takia: ”Tuntuu kohtuuttoman julmalta”
Jani paljasti häiden siirtymisen omalla Instagram-tilillään maaliskuussa. Tuolloin hän julkaisi juuri saaneensa huomenlahjan. Lahjajulisteessa Maria poseeraa viehättävän näköisenä.