Räppäri Elastinen eli Kimmo Laiho tuli helmikuussa isäksi, kun hänen avopuolisonsa synnytti perheen esikoispojan Helsingin Kätilöopistolla.
Elastinen pojastaan: Mulla on käynyt hyvä tuuri!
36-vuotias Elastinen on sittemmin pitänyt matalaa profiilia. Räppärin isyysarkeen päästiin kuitenkin kurkistamaan hiljattain, kun Seiskan paparazzi bongasi Elan mööpeliostoksilta.

Viihtyivät taviskaupassa
Ela viihtyi perheineen Helsingin ydinkeskustan Granit-liikkeessä, joka tunnetaan yksinkertaisista ja käytännöllisistä sisustustavaroistaan.
Mistään ökyliikkeestä ei ole kyse, vaan mööpelit ovat varsin kohtuuhintaisia.
Elastisella hurjat miljoonabisnekset: yritys teki 400 000 euroa voittoa – 111 000 euron osingot!
Isukkimaisia piirteitä
Elastisen mukaan lähti ainakin musta tarjoiluvaunu. Myös avovaimo pääsi shoppailun makuun, sillä hänen kassinsa oli pullollaan liikkeen tuotteita.
Ela lastasi tavarat vauhdilla valkoisen öky-Mersunsa takaluukkuun. Räppärin pieni poikavauva tutkaili tilannetta lastenrattaista.

Isyys oli selvästi jättänyt jo Elastiseen jälkensä. Viileä räppäri-imago on karissut ja habitukseen on ilmestynyt pehmeitä, isukkimaisia piirteitä.
Talo-ongelmia
Elastinen on ollut viime aikoina julkisuudessa itsestään riippumattomista syistä. Lauri Ylösen hänelle suunnittelema talo on osoittautunut varsinaiseksi ongelmapesäksi. Sitä on kutsuttu jopa vaaralliseksi.
Maksoitko Elastisen talon budjettiylitykset omasta taskustasi? Näin Lauri Ylönen vastaa!