Seiskan tietojen mukaan ex-mäkihyppääjä Toni Niemisen, 45, ja hänen entisen seurustelukumppaninsa Anskun vauva on syntynyt. Ansku laittoi Facebookin tarinoihin pienokaisesta kuvan, jossa tämä ulkoilee vaunuissa vaaleanpunaisessa toppahaalarissa ensimmäistä kertaa.
Seiska tavoitti Tonin, joka oli haluton kommentoimaan vauvauutista.
Lue lisää: Toni Nieminen yllättyi: Viides lapsi syntyi!
Jätti vaimonsa
Tonin ja oululaisen yksinhuoltajaäidin Anskun suhde paljastui tammikuussa, kun mäkikotkan silloinen vaimo Heidi Nieminen paljasti sosiaalisessa mediassa Tonin jättäneen hänet toisen naisen takia.
Seiskan paparazzi sai selville, että Toni oli kaikessa hiljaisuudessa muuttanut 39-vuotiaan Ansku-rakkaansa luokse moderniin omakotitaloon.
Lue myös: Toni Niemisellä jo kolmas nainen vuoden sisään - iski Tinderistä yksinhuoltajaäidin!
Rakkauteen tuli kuitenkin vakavia ryppyjä jo toukokuussa, ja Toni muutti pian pois Anskun luota.
– Syytä välirikolle ei tiedetä, mutta vakavasta kriisistä on kyse. Toni sulloi tavaransa yhteen isoon matkalaukkuun ja muutti Oulusta yli 120 kilometrin päähän Kemiin, lähipiiri tiedotti Seiskalle.

Lue myös: Toni Nieminen elämänsä myllerryksistä: ”Itseänikin välillä ihmetyttää!”
Vahvisti raskauden
Eron dramaattisuutta lisäsi se, että Ansku oli ex-mäkikotkalle pieniin päin. Toni vahvisti asian Seiskalle viime heinäkuussa.
– Mistä ihmeestä te sen nyt olette saaneet selville? Tottahan se on. En halua kommentoida sitä sen enempää, sillä asia kuuluu oikeastaan enemmän sille toiselle osapuolelle. Emme kuitenkaan palaa yhteen.
Lue myös: Yllätysvauva on totta! Ex-mäkisankari Toni Niemiselle viides lapsi!
Nyt syntynyt pienokainen on mäkisankarille viides. Hänellä on kaksi lasta ex-vaimonsa Heidin kanssa sekä kaksi ensimmäisestä avioliitostaan Veera Niemisen kanssa.