Tästä kuvasta pikkutarkka somekansa räjähti prinsessa Beatricelle ja Sofialle: "Kädet väärässä asennossa"

Brittipinsessa Beatrice, 33, ja puolisonsa Edoardo Mapelli Mozzi, 38, edustivat ensi kertaa virallisesti pariskuntana.
He tapasivat Tukholmassa Ruotsin prinssipari Carl Philipin, 42, ja Sofian, 37. Pariskunnat osallistuivat kansainvälisen dysleksiakokouksen avaukseen.

Oho, Ruotsin kuningas teki järeän päätöksen - jätti prinsessa Madeleinen puille paljaille
Dysleksia yhdistää Beatricea ja Carl Philipiä. Molemmat kärsivät lukihäiriöstä, ja he ovat vuosia tehneet aktiivista valistustyötä häiriöstä.
Nelikon kohtaaminen ikuistettiin valokuvassa, joka oli otettu kuninkaanlinnan Sibyllan kerroksessa. Fanit olivat riemuissaan yhteiskuvasta, mutta soraääniäkin kuultiin.
Arvostelua sai pieni yksityiskohta valokuvassa: Beatricen ja Sofian kädet. Kuvassa prinsessat seisovat miestensä vierellä kädet kainosti eteen ristittynä. Tästäkös somekansa ärähti.
– Beatrice ja Sofia eivät vaikuta itsevarmoilta! Molemmat seisovat kädet yhdessä, naisellisesti, söpöinä ja vaimomaisina, kun miehet taas miehekkäästi selkä suorana ja vahvoina, somessa torutaan.