Moni uskoo prinsessa Madeleinen, 40, tosirakkauden olleen juristi Jonas Bergströmin, 43.
Pari seurusteli seitsemän vuotta ja kihlautui, kunnes suhde loppui kuin seinään.
Elettiin vuotta 2010, ja Jonaksen syrjähyppy norjalaisnaisen kanssa oli paljastunut häitä suunnittelevalle Madeleinelle. Kihlaus purettiin ja sydänsuruinen prinsessa pakeni kohua Yhdysvaltoihin.
Lue myös: Tässä on kruununprinsessa Victorian syksyn luottovaate - kuninkaalliset löysivät halpisvaatteet

Ei aikaakaan kun Madeleine löysi uuden rakkauden, nykyisen aviomiehensä ja lastensa isän liikemies Chris O’Neillin, 48.
Vaimo Madden ystäväpiiristä
Monien ruotsalaisten silmissä Jonas tulee aina olemaan mies, joka petti prinsessa Madeleinen. Ikävästä maineestaan huolimatta hän on jatkanut elämäänsä ja menestynyt erinomaisesti. Hänestä on tullut aviomies, isä ja tähtijuristi.
Vaikka Madeleinen elämä kukoistaa Chrisin kanssa, eivät välit Jonakseen koskaan korjaantuneet. Pahin kolaus lienee, että eron jälkeen Jonas aloitti seurustelun Madeleinen lapsuudenystävän Stephanie af Klerckerin, 39, kanssa. Prinsessa menetti sekä rakkaan kumppanin että läheisen ystävän.
Madeleinen ja Chrisin televisioidut häät vietettiin 8. kesäkuuta Tukholman kuninkaanlinnan kirkossa. Vain kuukausi myöhemmin Jonas vihittiin Stephaniensa kanssa Stora Mellösan kirkossa Örebrossa, ja jatkoja juhlittiin perhe- ja ystäväpiirissä läheisellä maatilalla.
Seuraavana vuonna Jonaksen esikoistytär syntyi. Vain viikkoa myöhemmin Madeleine synnytti prinsessa Leonoren, 8, newyorkilaisessa sairaalassa.
Jonaksen perhe kasvoi myöhemmin vielä kahdella pojalla.
Miljoonahuvila meren rannalla
Urallaan Jonas on menestyjä.
Vain muutama kuukausi kihlauksen purkautumisen jälkeen hänestä tuli Tukholman hyvämaineisimman lakitoimiston Vingen osakas.
Nykyään hän tienaa vuosittain yli 300 000 euroa, eli kymmenessä vuodessa hän on nelinkertaistanut tulonsa.
Lue myös: Ilkeitä juoruja naapureilta: Harry hoitaa lapset ja Meghan hienostelee - "Heillä on asenneongelma"
Myös Stephanie-vaimo on luonut uraa. Hän johtaa Soft Goat -nimistä yhtiötä, joka myy kašmirvillasta valmistettuja vaatteita.
Bergströmit asuvat leveästi unelmatalossaan Tukholman Djurgårdenissa. Kolmekerroksisessa talossa on lähes 300 neliötä asuintilaa, yhdeksän huonetta ja upea merinäköala. Talon arvo on yli kolme miljoonaa euroa.
Chris jää Jonaksen varjoon
Jonaksen menestykselle ei näy loppua, ja ruotsalaismedioiden mukaan hänen uransa juristina on vain nousussa.

Vingessä yhä vaikuttava Jonas on saanut vastuulleen yritysostot, eli hän vastaa miljoonaluokan kaupoista
Koronavuonna 2020 yrityksen hallitus päätti jakaa osakkeenomistajille kuuden miljoonan euron osingot, mikä oli kaksinkertainen summa edellisvuoden osinkoihin verrattuna. Tästä osinkopotista Jonas tienasi palkkansa päälle 600 000 euroa.
Lue myös: Mitä ihmettä? Kuningatar Camilla otti tuuraajakseen oman ex-miehensä!
Stephaniellakin menee lujaa: hänestä on tullut Soft Goatin suurin osakkeenomistaja.

Samaa ei voi sanoa Madeleinen aviomiehestä Chris O’Neillista, jonka rahoitusalan yritys Wilton Payments tekee tappiota. Lisäksi yrityksen yli 300 000 euron velat erääntyvät tämän vuoden aikana.