Häädön saaneelta Shakiralta vakava avautuminen: "Pyydän teitä" - tästä on kyse

Laulaja Shakira, 46, julkaisi vakavan kannanoton lastensa turvallisuuteen liittyen.
Veropetossyytösten silmässä rypenyt ja ruman eron läpikäynyt laulaja osoitti kirjoituksensa ystäville, toimittajille ja medialle.
- Tällä hetkellä, kun elämässäni tapahtuu muutoksia julkisuuden henkilönä, on ymmärrettävää, että lehdistö on utelias minun ja perheeni elämästä. Silti lapseni, Milan ja Sasha, ovat eläneet erittäin vaikean vuoden, kärsineet jatkuvasta piirityksestä sekä paparazzien ja eri medioiden takaa-ajosta Barcelonassa, hän kirjoittaa suomennettuna.
Barcelonan-asunnosta häädön saanut laulaja aloittaa uuden elämän Miamissa. Hän pyytääkin yksityisyyttä perheelleen.
- Kun he (lapset) aloittavat uuden vaiheen elämässään, kehotan mediaa lasteni puolesta kunnioittamaan heidän oikeuttaan yksityisyyteen.
Appiukko antoi Shakiralle häädön! Dramaattiset kuvat Espanjasta

Shakira pyytää, etteivät lehdistön edustajat seuraa hänen lapsiaan koululle, tai odota heitä talon ovella. Hän ei myöskään halua, että hänen lastensa menoja, kuten harrastustoimintaa, seurataan.
Laulaja sanoo, että vastaavaa tapahtui Barcelonassa joka päivä. Hän luottaa siihen, että toimittajat ja valokuvaajat ymmärtävät 8- ja 10 -vuotiaiden lasten tilannetta. Shakira sanoo puhuvansa postauksessa äitinä, ei taiteilijana. Hän haluaa suojella lapsiaan.
- Kiitos ymmärryksestäsi ja tuestasi, Shakira päättää kirjoituksensa.
Laulaja erosi viime vuonna ex-jalkapalloilija Gerard Piquésta. Myrskyisän eron lisäksi hän on ollut otsikoissa rajujen syytteiden vuoksi.
Vankila uhkaa! Shakiraa syytetään veropetoksesta - edessä jopa 8 vuoden kakku