Wallu Valpio täräyttää totuuden Selviytyjät-kuvauksista: Maanpäällinen helvetti – ”Täynnä ihmisvihaa!”

Seiskan bloggaajana aloittanut Wallu Valpio muistelee viimevuotisia Selviytyjät Suomi -kuvauksia ristiriitaisin miettein.
Sarjan ensimmäinen jakso nähdään televisiossa sunnuntaina, ja Wallu paljastaa, että olosuhteet kuvauksissa olivat erittäin haastavat, jopa vaaralliset.
– Se oli sellainen maanpäällinen helvetti! Mihinkään kasviin tai eläimeen ei voinut koskea, koska se saattoi tappaa. Se paikka näyttää paratiisilta, mutta todellisuudessa se oli täynnä ihmisvihaa.
– Ne saaret eivät halua ihmisiä sinne, ja sen myös huomasi erittäin epämieluisalla tavalla.
Wiidakon Wallu -blogia pitävä kulttuuripersoona joutui viidakossa myös erilaisten eläinten hyökkäysten kohteeksi.
– Ihmettelen, miksi kukaan haluaisi mennä sinne puolisonsa kanssa romanttiselle telttaretkelle. Niissä saarissa ei ole mitään romantiikkaa.
KATSO ALTA TAI TÄSTÄ LINKISTÄ ENSIMMÄINEN WIIDAKON WALLU -VIDEOBLOGI!