Täh, olisitko uskonut: Suomen huutokauppakeisari paljastaa – tällä parjatulla tavaralla voi lyödä rahoiksi!

Suomen Huutokauppakeisari -ohjelmassa kuullaan tänä-iltana (10.10.) yllättävä fakta, kun Aki Palsanmäki paljastaa erään parjatun tuotteen olevan sittenkin huutokauppahitti.
Akin ja Helin pitkäaikainen ystävä Hannu tuo pariskunnalle useamman kappaleen pahkoja myytäväksi. Tarkoituksena on lyödä tietenkin rahoiksi, mutta Aki ei ole varma pahkojen menekistä.
- Ne ovat erittäin vaikea artikkeli. Ne ovat hienoja ja tavallaan uniikkeja taideteoksia kaikki omalla tyylillään. Mutta onko niille enää tänä päivänä ostajia huutokaupassa? Aki pohtii ääneen.
Akin epäilykset kaikkoavat kuitenkin pian, sillä ensimmäinen pahka myydään 10 eurolla, toinen yli 20 eurolla ja yksi jopa 50 eurolla.
- Pahkat menevät näköjään kaupaksi vielä tänäkin päivänä, hän toteaa.
Suomen huutokauppakeisari Nelosella tiistaisin kello 21!