TIS-Jonnan suuri huoli − Ada-koiran vatsasta löytyi vierasesineitä

Jonna Paakkinen
Mainos
Mainos päättyy

Temptation Island Suomi-ohjelman Jonna Paakkista, 26, huolettaa hänen Ada-koiransa vointi. 

TIS-Jonnalta outo paljastus - paidassa ex-heilan sukuelin

Jonna kertoo asiasta Instagramin videotarinassa. 

- Oireet alkoi la yönä. Ada oksens sit aattelin et se on syöny jtn paskaa. Noh su aamuna ada söi normist ilosesti ja illal se ei halunnukkaan syyä vaik sekotin ruokaa(juustoraastetta+öljyä)

Mainos
Mainos päättyy

Jonnan mukaan kuusivuotias mopsi oli yöllä päästänyt tarpeensa matolle ja aamulla juossut ruokakuppia karkuun. Adan apaattinen käytös herätti myös huolta. 

Jonna ja Ada ajoivat taksilla eläinlääkäriin, jonne hän joutui jättämään koiran odottamaan ultraääneen pääsyä. Röntgenkuvassa mopsin vatsassa oli näkynyt kaksi vierasesinettä. 

- Kaikista hirveintä on, kun ei tiedä kuinka kipee se koira on, ja että onko sillä märkäkohtu vai johtuuko se noista vierasesineistä, Jonna itkee videotarinassa. 

Hän ei tiedä mistä vierasesineet ovat päätyneet Adan vatsaan. 

TIS-Jonna sai yllättävän yhteydenoton somessa: "Pitäkää miehenne kurissa"

jonna paakkinen
Jonna osallistui Temppareihin sinkkuna ja varattuna. 
Mainos
Mainos päättyy

Mitä ihmettä? Tosi-tv-tähdet vaikuttajaluennolla Virossa: jatkot yöelämässä - menossa mukana muun muassa TIS-Wallu, TIS-Jonna ja EOTB-Tino

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
TIS-Jonnan suuri huoli − Ada-koiran vatsasta löytyi vierasesineitä