fbq
Kotimaa
31.01.2023 17:05
Teksti: Iida Elstelä|Kuvat: Instagram, Seiskan arkisto
Suvi Teräsniska
Suvi Teräsniska päivitti kuulumisiaan kriisin keskeltä: ”Tässä on ehtinyt...”
Kotimaa
31.01.2023 17:05
Teksti: Iida Elstelä|Kuvat: Instagram, Seiskan arkisto

Suosikkilaulaja Suvi Teräsniskan, 33, nykytilanne töiden ja rakkauselämän suhteen on viime viikot ollut kovasti esillä.

Seiska paljasti muutama viikko sitten Suvin peruneen kaikki kevään keikkansa. Peruuntumiset tulivat ikävänä yllätyksenä keikkajärjestäjille, ja syyksi heille kerrottiin henkilökohtaiset syyt. 

Suvi itse avasi asiaa lopulta melko ympäripyöreästi sosiaalisessa mediassa.

Viime vuosi oli mulle kokonaisuutena odotettua raskaampi ja siksi päätin ottaa nyt keväälle aikaa itselle ja perheelle, hän kirjoitti tuolloin.

Lue myös: Nyt puhuu Suvi Teräsniska: Tässä on syy keikkojen peruutuksille

Laulajan lähipiiristä tihkuneiden tietojen mukaan Suvi kuitenkin käy läpi syvää kriisiä, joka on vaikuttanut myös hänen perhe-elämäänsä. Hän on naimisissa yhtyeensä ääni- ja valomiehen Simo Aallon kanssa. Vuonna 2011 tavanneella parilla on kolme pientä poikaa, joista kaksi on alle kouluikäisiä.

Laulaja kertoi Vain elämää -ohjelmassa, että kävi miehensä kanssa läpi vaikean aviokriisin keväällä 2021. Suvin mukaan aviokriisi ajoi heidät pariterapiaan, jossa asiat saatiin selvitettyä.

Suhteellisen tuore aviokriisi on saanut lähipiirin kuitenkin epäilemään, että Suvilla saattaisi olla jälleen miehensä kanssa parisuhdehaasteita.

Lue myös: Lähipiiri Suvi Teräsniskan synkästä tilanteesta: Puoliso pitää Suvia itsestään selvänä asiana

Kotiaan tyhjentävä Suvi on viime aikoina kaupannut Facebook-ryhmissä mitä erikoisimpia tavaroita osittain lohjenneista kannuista käytettyihin meikkeihin. Myyntihommien lisäksi laulaja on esimerkiksi kiinnitellyt ansaitsemiaan kultalevyjä seinille.

Lue myös: Kriisissä ryvettynyt Suvi Teräsniska jakoi kuulumisiaan − näin hänellä menee nyt

Nyt askareet ovat kuitenkin saaneet jäädä vähemmälle. Suvi kertoi Instagram-tarinoissaan tänään (31.1.), että lapset ovat sairastuneet mahatautiin.

- Tässä on ehtiny kattoon Kaunareitakin jo melkein päivittäin, Suvi kirjoittaa televisiosta ottamansa kuvan yhteydessä.

- Mulla tulee aina mieleen Kolarin mummo tästä sarjasta koska mä en kattonu tätä koskaan muuten ku hänen kanssa.

Pelkkää telkkaria ei ole Suvikaan voinut tuijottaa, sillä ilmeisesti ikävä tauti on pannut laulajan pyykkihommiin. Toimelias emäntä on lisännyt televisiokuvan lisäksi otoksen epämääräisestä sukkamöykystä.

- Pesukone ollut viime päivät niin kovilla, että päätin putsata sen ja kuivausrummun. Ja totesin, että kyllä ne näköjään saattaa syödä niitä sukkia, sillä tämä löytyi jostain rööristä, hän pohtii.

Lue myös: Kotiaan tyhjentävä Suvi Teräsniska kauppaa kummallista tavaraa - haljennut kannu ja tahraisia pyyhkeitä!

Suvi Teräsniska
Suvin herkät tulkinnat ovat valloittaneet sydämiä vuosikausia.