Sunneva Sjögren loukkaantui vakavasti tv-ohjelman kuvauksissa: "Toipuminen jatkuu edelleen"

Sunneva Sjögren
Mainos
Mainos päättyy

Missikeisarinna Sunneva Sjögren osallistuu kuun lopussa nähtävän Erikoisjoukot-ohjelman ensimmäiselle tuotantokaudelle. Sarjassa julkisuudesta tutut suomalaiset osallistuvat erikoisjoukkojen pääsykokeita vastaavalle koulutusleirille.

Tiistaina (10.5.) ohjelman osallistujat pääsivät katsomaan sarjan ensimmäisen jakson ennakkoon lehdistötilaisuuden yhteydessä.

Katsomossa reaktiot vaihtelivat riemunkiljahduksista kauhun sekaisiin huokauksiin. Myös Sunnevalla on jakson aikana suuri rooli.

- Tiesin mihin olen menossa. Olen fanittanut tätä sarjaa ja halusin itse mukaan. Oli jo saavutus, että pääsin esikarsinnoista läpi, Sunneva toteaa Seiskalle ennakkonäytöksen jälkeen.

Mainos
Mainos päättyy

Jo ensimmäisessä jaksossa osallistujat joutuvat hurjaan rääkkiin ja koetuksella ovat niin henkinen, kuin fyysinenkin kestävyys.

- Veljeni minua varoitteli, että sinun kuntosi ei tule kestämään, missiemo nauraa.

Olet mitä syöt: Näin misseistä huolehtiva Sunneva Kantola syö - ateriat koostuvat karkista, voista ja kermasta

Sunnevan polvi koki kuvauksissa kovia.
Sunnevan polvi koki kuvauksissa kovia.

Ohjelman kuvauksissa Sunneva kertoo kohdanneensa vakavan loukkaantumisen.

- Polvestani menivät nivelsiteet aika pahasti. Jouduin suoraan ohjelman kuvauksista magneettikuvauksiin. Jalka oli kuusi viikkoa kipsissä, Sunneva päivittää.

Miss Suomen kuolema yllätti missipomo Sunneva Sjögrenin: "Leena oli upea - yksi suosikeistani"

Mainos
Mainos päättyy

Lääkärin mukaan leikkaukselle ei ole vielä ollut tarvetta. Jalkaa on kuitenkin kuntoutettava edelleen.

- Jalka on jo periaatteessa parantunut, mutta minun pitää vahvistaa sitä vielä säännöllisellä jumpalla, johon olen saanut ohjeet fysioterapeutiltani.

Sunneva kertoo saaneensa tukea kuntoukselleen yllättävältä taholta urheilumaailmasta.

- Sami Jauhojärvi on ollut ihana ja muistuttanut minua viestein treenaamaan sekä kysellyt kuulumisiani. Meillä oli osallistujien kesken muutenkin todella hyvä yhteishenki, Sunneva iloitsee.

Erikoisjoukot 30.5. alkaen Nelosella ja Ruudussa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan