Sara Forsberg avautuu loukkaantumisestaan: "Mitäs nyt sitten taas"

Laulaja-lauluntekijä Sara Forsbergille, 27, on sattunut ikävästi. Hän on nimittäin murtanut kyynärpäänsä. HitMix-radiokanava, jossa Sara tekee omaa ohjelmaa, on jakanut Instagram-sivullaan kuvan, jossa kultakurkun käsi on kipsissä.
- Mitäs nyt sitten taas. Laittakaas tsempit Saralle! Kiire, kompastuminen ja lopputulos on murtunut kyynärpää, kuvatekstissä lukee.
Radiokanavan seuraajat ovatkin ottaneet neuvosta vaarin.
- Tsemppiä arjen keskelle ja pikaista paranemista, kommenteissa toivotetaan.
Sara on aiemminkin jakanut radiossa tarinoita tapaturmistaan.
- Heräsin aamulla siis mun porraskäytävästä. Että, niin kuin kotiin ollaan päästy kuitenkin, mutta puolet mun kamoista on hukassa ja mulla on naama ihan paskana, hän kertoi kotibilekokemuksestaan omassa radio-ohjelmassaan tammikuussa.
Sara on luonut uraa monella kentällä. Hän nousi koko kansan tietoisuuteen tubettaja-kielinaisena ja on sittemmin esimerkiksi kilpaillut Julkkis Big Brotherissa.