Niina-vaimo juoksutti Petteri Orpoa – kuva

Petteri ja Niina Orpo
Mainos
Mainos päättyy

Petteri Orpo ja hänen vaimonsa Niina Kanniainen-Orpo bongattiin lenkkeilemästä Kaarinasta.

– Vaimo pitää huolta, että kokoomuspuheenjohtaja pysyy kunnossa. Pari juoksi koirien kanssa, ja hikipisararoilta Petteri ei voinut välttyä, Kaarinasta kuvaillaan.

Petteri Orpo vaihtoi vapaalle - löysi tiensä Antti Tuiskun kainaloon

Petteri Orpo
Mainos
Mainos päättyy

Seiska tapasi kokoomuksen puheenjohtajan Petteri Orpon, runsas viikko ennen vaaleja hänen omassa kotikaupungissaan Turussa.

Petterin kotijoukkoihin kuuluvat syyttäjänä työskentelevän Niina-vaimon lisäksi lukioikäiset tytär ja poika.

– Koko perhe on tärkeässä roolissa kampanjan tukijoukoissa. He toki tukevat, mutta eivät kritiikittömästi. Etenkin 19-vuotiaalta tyttäreltäni saan paljon sparrailua siitä, mitä nuorten elämässä tapahtuu oikeasti. Maailma muuttuu, ja uudet sukupolvet ajattelevat monesta asiasta niin eri tavalla.

Petteri Orpo saa kotona kritiikkiä: 19-vuotias tyttäreni avautuu huolenaiheistaan

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti tästä.
 
Tuoreimman Seiskan löydät myös kaikista hyvin varustelluista Lehtipisteistä.
 
Kuulitko mehukkaan julkkisjuorun? Nappasitko kohukuvan? Soita 044 567 7777, tai lähetä vinkki lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan