Kyllästynyt sinkkuiluun? Roope Salmisesta eronnut Helmi-Leena Nummela esittää toiveen: "Saa soitella"

Helmi-Leena Nummela
Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijäpariskunta Helmi-Leena Nummelan ja Roope Salmisen keväisen eron jälkeen Helmi-Leena on viettänyt varsinaista sinkkukesää esimerkiksi festareiden ja ulkomaanmatkojen merkeissä.

Helmi-Leena suuntasikin lukuisten muiden julkkisten tavoin myös Helsingin Suvilahdessa viime viikonloppuna järjestetylle Flow-festivaalille.

Oho! Roope Salmisesta eronnut Helmi-Leena Nummela julkaisi kuvia romanttisista tunnelmista - kuka on mystinen matkaseuralainen?

Helmi-Leena vaikuttaa olleen erityisen innoissaan brittiläisen indie rock -yhtye Florence + The Machinen keikasta. Hän onkin jakanut konsertista videon Instagram-tarinassaan.

Mainos
Mainos päättyy

- Florence Welch on v*tun luonnonvoima!!! kaunotar hehkuttaa yhtyeen solistia videon päälle kirjoittamassaan tekstissä.

- Olkaa hyvät myös omasta tulkinnastani kappaleesta Dog days are over, Helmi-Leena kirjoittaa viitaten videolla kuuluvaan lauluunsa.

Kenties vaalea kaunotar alkaa olla kyllästynyt yksinoloon.

- Saa soitella..., sinkkuäiti nimittäin päättää tekstin.

Wau, mikä festarikissa! Helmi-Leena Nummela yllättää rohkealla Ruisrock-tyylillään - ylistää mutavellikuorrutusta

Helmi-Leena on tänä kesänä viettänyt aikaa esimerkiksi Ruisrockissa ja Pori Jazzeilla.

Mainos
Mainos päättyy

Shokkiero! Helmi-Leena Nummela ja Roope Salminen: "Parisuhteemme on päättynyt"

Helmi-Leena ja Roope erosivat yllättäen huhtikuussa. Molemmat osapuolet kertoivat jatkavansa eteenpäin ystävinä. 

Pakkaa on kuitenkin sekottanut Seiskan vastikään paljastama salasuhde Roopen ja laulaja Evelinan välillä. Parivaljakko bongattiin vain päiviä eron jälkeen yhdessä.

- He näyttivät hyvin rakastuneilta, silminnäkijät kuvailivat Seiskalle tuolloin.

Roopella ja Helmi-Leenalla on yksi lapsi.

Roope Salminen ja Evelina treffeillä vain päiviä Helmi-Leena-eron jälkeen!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan