Kaunottaret luksusmatkalla! Sara Sieppi ja Sabina Särkkä jälleen reissussa

Sara Sieppi ja Sabina Särkkä
Mainos
Mainos päättyy

Somevaikuttaja Sara Sieppi, 30, ja malli Sabina Särkkä, 33, ovat olleet ystäviä jo vuosikymmenen.

Missipiirien kautta tutustuneet kaunottaret ovat olleet läheisiä ystäviä, ja vastikään kaverukset viettivätkin minilomaa yhdessä Tukholmassa.

Välit taas kunnossa! Sara Sieppi ja Sabina Särkkä matkustivat yhdessä luksuslomalle

Nyt Sara ja Sabina ovat suunnanneet Italian muotipääkaupunki Milanoon, ja kumpainenkin on julkaissut matkalta materiaalia sosiaaliseen mediaan. Ex-missit yöpyvät kaupungin keskustasta löytyvässä Hyatt-hotellissa, ja ovat viettäneet lomaa esimerkiksi luksusliikkeissä shoppaillen ja hyvää ruokaa syöden.

Mainos
Mainos päättyy

- Eihän Italiassa pidä tehdä muutakuin syödä ja nauttia, Sabina kirjoittaakin Instagramin tarinavideolla, jossa kuvaa kellarimaista tavernaa.

Pelkkää lomailua Milanon-matka ei kuitenkaan ole, vaan kaunottaret ovat suunnanneet töihin.

- Mulle tuotiin just tiimalasin kans teetä. Odotin viis minuuttia ja nyt nautin täydellisesti haudutettua vihreetä teetä miltei täydellisen asteisessa säässä ja mietin, et mennäänkö tälläkin työreissulla miinuksen puolelle, Sara kirjoittaa Instagram-päivityksessään.

Julkaisemassaan kuvassa hän poseeraa tyylikkäänä teekupin ja pienten leivonnaisten kanssa.

Missikaunottaret Sara Siepin muuttoapuna - Saralla epäilykset motivaattorista: "En tiedä, kummasta ne oli kiinnostuneita.."

Mainos
Mainos päättyy

Matkalla on kuitenkin ollut aikaa myös shoppailuun, ja ainakin Sabinalle on tarttunut tuliaiseksi jotakin Pradan liikkeestä. Kaunotar palasi vasta Kroatiasta, jossa hän vietti ökylomaa ystäväporukkansa kanssa hulppealla veneellä seilaten.

"Tissit ja tööttäs" - Sabina Särkkä ja bloggaaja Julia Toivola paljastivat rintansa ohi kulkevalle laivalle, eikä se jäänyt huomaamatta: somevideo julki

Somessa on kuhistu, että missikaunottaret olisivat matkanneet muotiliike About Youn gaalaan, joka järjestetään kaupungissa tänään (26.5.). Myös somevaikuttajat Sonja ja Sofia Aiello ovat parasta aikaa työmatkalla Milanossa.

Sara Sieppi ja Sabina Särkkä remusivat shottibileissä aamuun asti

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Kaunottaret luksusmatkalla! Sara Sieppi ja Sabina Särkkä jälleen reissussa